fbpx
Close

EELVAADE | Tuttav tšehhitar, kelle praegune vorm on küsimärk

Petra Kvitova mullu Roland Garrosis, kus ta jõudis poolfinaali. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit peaks oma Doha turniiri veerandfinaalivastast läbi ja lõhki tundma, sest neljandana asetatud Petra Kvitovaga (Tšehhi) kohtub ta seitsmendat korda.

Kuid loomulikult saab sama lause öelda ka teistpidi. Ent üksteise tundmine ei pruugi homses mängus olla otsustav faktor. Pea kõik nende omavahelised mängud on olnud tasavägised, aga Kvitova siiski juhib 4:2.

Tennisnet on korra kirjutanud eelvaate Kontaveidi ja Kvitova mängule, kui nad kohtusid 2019. aastal Stuttgardi turniiri finaalis. Tookord seisis pealkirjas sõnapaar kogemus vs noorus, mis on võib-olla pisut aegunud, sest Anett on tollase 23 aasta asemel nüüd 25-aastane – vast juba ka piisavalt kogenud tennisist.

Kvitova karjäärist kirjutasime eelmises eelvaates tõesti üsna põhjalikult, sellepärast võime korrata vaid üksikuid fakte. Esiteks, Kvitova on Wimbledoni kahekordne (2011 ja 2014) tšempion, Australian Openi finalist (2019) ja Prantsusmaa lahtistel pääsenud kaks korda poolfinaali (2012 ja 2020). Lisaks on tal kirjas poolfinaal Wimbledonist ja Austraaliast. Maailma edetabelit pole Kvitova juhtinud, kuid on korduvalt olnud teisel kohal, viimati kuue nädala jooksul 2019. aasta esimesel poolel. Kui Anett Kvitovaga Stuttgardis kohtus, oli ta parajasti maailma kolmas reket. Kolmandaks peab lisama, et Kvitova on võitnud 27 WTA turniiri.

Homne mäng leiab aset hetkel, mil Kvitova paikneb maailma edetabelis 10. kohal. Korra on Kvitova Anettiga kohtudes seisnud ka madalamal – nende esimese mängu ajal 2017 Cincinnatis oli Kvitova 13. Sel ajal Kvitova alles kosus kuritegelikust noarünnakust, mis leidis aset tema kodus 2016. aasta detsembris. Tookord Anett juhtis 6:1, 4:2, aga kaotas.

Vastupidiselt peeti nende kolmas omavaheline mäng Roland Garrosi liivaväljakutel just siis, kui Kvitova oli väga heas hoos (võitnud kaks turniiri ja 13 mängu järjest), aga siis võitis Kontaveit 7:6, 7:6. Teise võidu tšehhitari üle teenis Anett 2019. aasta jaanuaris Brisbane’is 7:5, 7:6. Huvitav, et kuuest tie-break’ist, mis nad omavahel pidanud, on Kontaveit võitnud neli. Seis on Kvitova kasuks 2:1 nii liival kui ka kõvakattel.

Kvitova hetkevorm on üsna suur küsimärk. Arvesse peaks eelkõige võtma, mida on Kvitova teinud pärast koroonaviiruse pausi. Ta on mänginud ainult viis turniiri, millest kolm on olnud slämmid. Kui Kvitova poleks jõudnud oktoobris Roland Garrosi poolfinaali, võiks tema viimase poole aasta esinemist pidada ebaõnnestunuks.

Võiks ka öelda, et tšehhitari äsjased tulemused on paremad tänu vedamisele vastastega. Ta on kohtunud viie turniiri jooksul vaid ühe esikümne mängijaga ja selleks on Sofia Kenin, kellele Kvitova Pariisi poolfinaalis kaotas. Samas ei võitnud ta US Openil 1/8 finaali jõudes mitte ühtki TOP50 mängijat ja langes välja tollase maailma 93. reketi Shelby Rogersi käe läbi. Tänavu Austraalias kaotas Kvitova Yarra Valley turniiril maailma 47. reketile Nadia Podoroskale ja Australian Openil 68. reketile Sorana Cirsteale. Edetabel esikümne positsiooni on Kvitova säilitanud ikkagi suuresti tänu 2019. aasta tulemustele.

See jutt kõlab üsna halvaendeliselt (või meie jaoks heaendeliselt), kui Kvitova poleks täna võitnud üsna veenvalt 6:1, 6:3 Anastassia Pavljutšenkovat, kes on edetabelis 41. Kuid ei pruugi seegi võit midagi näidata, sest ka Pavljutšenkova vorm on viimasel ajal pigem langenud. Nii ongi meil küsimärk, millist Kvitovat homme näeme.

Kuid kihlveokontorid ei tunnista küsimärke, nemad peavad igas matšis määrama favoriidi või siis äärmisel juhul lugema võimalusi täiesti 50-50. Kvitova varasem kuulsus loeti siiski tähtsamaks ja näiteks ennustusportaal Paf annab tšehhitari võidukoefitsiendiks 1,74 ja Kontaveidile 2,10. Sellist paremust võib lugeda enam-vähem 55-protsendiliseks. Mäng algab Eesti aja järgi taas kell 13.30 nagu ka Anetti kaks varasemat matši. Ilmateade on aga tänasest erinev ja 25-kraadisest soojusest peaks homme saama 30-kraadine kuumus.

scroll to top