Shelby Rogers sai taas Eesti tennisistile komistuskiviks

Kaia Kanepi tundus tänases mängus väsinuna. / Foto: EPA/Scanpix

Veidi rohkem kui kolm nädalat tagasi lülitas ameeriklanna Shelby Rogers (WTA 67.) Australian Openi 3. ringis välja Anett Kontaveidi ja täna sundis sama mängija Kaia Kanepil pakkima kohvrid Dubai turniiril.

Vahelduva eduga, kuid siiski rohkem Rogersi initsiatiiviga kulgenud mängus jäi ameeriklanna peale 7:6, 6:2. Võib kurta, et Kaia ei võitnud Dubais ühtki kolmest tie-break’iga lõppenud setist ja kuigi ta kvalifikatsioonis oli need mängud võitnud, võisid just pikad kohtumised vajutada tänasele mängule oma pitseri.

Esimeses setis jäi Kaia kohe taha 0:3, aga suutis murda Rogersi servi, kui selg oli juba vastu seina ehk seisul 3:5. Paraku tegi Kaia tie-breakis vastasega võrreldes rohkem lihtvigu ja 2:0 edust sai peagi kaotusseis 4:5, mille järel kaotas Kanepi oma pallingul mõlemad punktid lihtvigadega.

Teises setis suutis Kaia jälle murde tagasi teha, kui jõudis 0:2 pealt viigini 2:2. Kuid kahjuks ei olnud Kaia mängus täna märgata seda otsustavust, et nüüd ma pean, enam ei tohi geimi ära anda! Austraalias oli see olemas, aga Dubais mitte. Ja lugu lõppes sellega, et Rogers võitis suhteliselt veenvalt neli viimast geimi.

Eksperdist treener Harri Neppi siiski arvas, et küsimus ei olnud Kaia tahtmises või otsustavuses. “Ta oli pärast raskeid kvalifikatsioonimänge väsinud. Esimene serv ei läinud üldse sisse, eriti teises setis. Austraalias oli tal ka palju mänge, aga ta tundus seal füüsiliselt värskem,” ütles Neppi.

Neppil oli õigus esimese servi osas – vaid 46% oli Kaial õnnestumisprotsent ja teises setis vaid 41%. Kui ässade osas jäi Kaia napilt peale 5:4 (topeltvigu mõlemal kolm), siis Rogers sai esimest servi sisse 68% ja polnud siis ime, et tema pallingut murda oli raskem kui Kaia servi. Sealjuures teenisid mõlemad esimeselt servilt võrdselt punkte (68%), aga kuna Rogers lõi esimesi pallinguid rohkem sisse, võitis ta arvuliselt palju rohkem punkte (40 vs 21).