fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveiti ootab teisipäeva õhtul säravate saavutusteta stabiilne vastane

Sorana Cirstea tänavusel Australian Openil, kus ta 2. ringis kaotas Cori Gauffile.
/ Foto: Imago images/Scanpix

Dubai turniiri avaringis kohtub Anett Kontaveit teisipäeva õhtul maailma 70. reketi Sorana Cirsteaga esimese väljaku (peaväljaku järel tähtsuselt teine) viimases mängus.

Tegemist on järjekorras viienda mänguga ja kuna esimene algab Eesti aja järgi kell 10, siis tõenäoliselt ei saa Anett väljakule enne kella 17. See on eeldusel, et mängud kestavad keskmiselt poolteist tundi ja lisatud sellele veerandtunnised vaheajad. Pigem võiks pakkuda, et kohtumine algab kella 18 paiku.

Kes on aga Cirstea, kes 7. aprillil tähistab 30. juubelisünnipäeva? Rumeenia teine reket oli alates noorteklassi lõpuaastatest üsna kiire arenguga, aga varsti jäi see toppama. Nimelt võitis Cirstea oma senise karjääri ainsa WTA turniiri 18-aastaselt Taškendis ja on ainsal korral pääsenud slämmiturniiri veerandfinaali 19-aastaselt (2009 Roland Garros). Sama aasta talvel osales Cirstea ka Tallinnas peetud Fed Cupi esiliiga turniiril, kus tegi kaasa mitmeid tema eakaaslasi, kellest hiljem said kuulsad mängijad (näiteks Viktoria Azarenka ja Caroline Wozniacki).

Paraku on aga Cirsteaga pärast 2009. aasta Roland Garrosi juhtunud selline lugu, et kokku mängitud 42 slämmiturniiri jooksul ei ole ta jõudnud kordagi 3. ringist kaugemale. Ka WTA turniire ta enam võitnud pole, kuid on mänginud kolmes finaalis, nende seas ka Premier 5 turniiril Torontos aastal 2013. Kohe pärast nimetatud edu kerkis Cirstea karjääri kõrgeimale 21. kohale (12. august 2013). Seega pole ta TOP20 sekka kunagi murdnud.

Ent alates 2015. aastast on Cirstea jõudnud TOP 50 sekka vaid kahel hooajal (2017 ja 2018). Korraks käis ta vigastuse tõttu ka esisajast väljas, ent pigem on rumeenlanna olnud stabiilne TOP100 mängija ilma säravate saavutusteta. Mullu oli Cirstea parim tulemus finaalipääs Tashkent Openil, mille ta teatavasti 11 aastat varem oli võitnud. Viimasel viiel slämmiturniiril on Cirstea kogunud neli võitu, aga samas on ta 16 korda järjest pääsenud otse põhitabelisse, mis näitabki tema kindlat püsimist esisajas.

Anett kohtus Cirsteaga vaid 2016. aastal Poitiersi ITF-i turniiril ja võitis 6:4, 6:4. Kui rumeenlanna oli tol hetkel enam-vähem sarnasel edetabelikohal (81.) praegusega, siis Kontaveit oli tollal WTA 118. reket. Nii et see kohtumine pigem tähendab, et ka veel mitte enda parimal ajal oli Cirstea Anettile sobiv vastane.

Selge, et Kontaveit on kihlveokontorite soosik, aga mitte võib-olla liiga ilmse ülekaaluga. Näiteks ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,37 ja Cirsteale 3,10. Seega hinnatakse Eesti esireketi võiduvõimalusi umbes 70-protsendilisteks. Samas on Anettist selgem soosik homsetes mängudes vaid Australian Openi võitja Sofia Kenin (USA), kelle koefitsient Jelena Rõbakina (Kasahstan) vastu on 1,32.

Mängu kannab üle Delfi TV.

scroll to top