fbpx
Close

Carla Suarez Navarro tuurile naasmisest ravikuuri järel

Carla Suarez Navarro. / Foto: Sipapress/Scanpix

Maailma endine kuues reket Carla Suarez Navarro, kes läbib praegu lümfoomi vähiravi, rääkis, millist kohta sport tema elus nüüd omab.

Mundo Deportivole antud lühiintervjuus valgustas Carla Suarez Navarro, kuidas ta pärast intensiivravi on hakanud enda füüsilist vormi taastama. Ühtlasi rääkis ta ka plaanidest tennise osas. Ja esialgu tundub, et kui ta ka naaseb tennise juurde, siis lühiajaliselt.

Olete juba ka tennist mängima hakanud? Kas see üllatas arste?

Ma ei räägi sellest arstidele tegelikult (muigab). Arstid ütlesid, et ma ei saa raskusi tõsta, ujuda, tennist mängida jpm. Nad rääkisid mõnest asjast, mis mind alguses šokeeris ja mis võib liigse füüsilise koormuse tõttu põhjustada tromboosi. Kuid aja jooksul hakkasin käima jõusaalis, võimlema raskustega ja taastanud käte liikuvust. Kord otsustasin, et kui ma saan seda kõike teha, siis miks ma ei saaks tennist mängida, mida ma olen teinud kogu elu? Proovisin ilma surveta pallidega, need pehmed, mis on mõeldud lastele. Kõik oli korras, miski ei häirinud. Proovin mängida kaks-kolm korda nädalas. Püüan iga korraga oma taset veidi tõsta, kuid eelkõige kasutan tennist psühholoogilise lõdvestuse ja füüsilise vormi taastamisena. See on kergendus, eriti praeguses olukorras. Tennis on puhas rõõm ja tegevus, mida ma armastan teha.”

Mis plaanid on tennise osas laiemalt?

“Tahaksin muidugi mängida 2021. aasta hooaja teises pooles Suure slämmi turniire. Ootan olümpiale pääsemist. Kvalifikatsioon lõpeb pärast Roland Garrosi ja ma ju ei saa enne seda mängida. Seega olümpiale pääs sõltub vastastest. Kui kvalifitseerun, siis sooviksin Tokyosse minna. Minu kaitstud ränking on 68., kusjuures viimased pääsmed jagatakse tõenäoliselt just 60-70. kohtadel olevate mängijate vahel. Plaanis on mängida kolm või neli turniiri. Eks näe, kuidas olukord koroonaviirusega areneb.”

Kas pole tunnet, et suure tennise juurde naaastes õnnestub mängida ka peale 2021. aastat?

“Ei, ma tahan puhata. Karjääri jooksul sellist võimalust praktiliselt polnud. Jättes tennisega hüvasti tahan võtta aega enda jaoks. Elan nüüd pigem päevast päeva, nädalast nädalasse ega vaata pikalt tulevikku.”

Varasemates usutlustes on hispaanlanna öelnud, et Tokyo olümpiale pääsemisel sooviks ta seal ka paarismängus kaasa teha ning partneriks võiks olla Garbine Muguruza. Muguruza on sellele “kutsele” ka jaatavalt vastanud: “Kui Carla pääseb olümpiale, mängin temaga kindlasti.”

scroll to top