Helena Narmont esmakordselt ITF-i turniiri poolfinaalis!

Helena Narmont. / Foto: erakogu

Helena Narmont on aastavahetuse nädalal ainus Eesti tennisist, kes rahvusvahelistel võistlustel mängib, aga õnneks teeb ta seda hästi ja püsib jätkuvalt konkurentsis.

Uue aasta esimesel päeval alistas Narmont Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri veerandfinaalis neljandana asetatud Anita Husarici (Bosnia, WTA 854.) 6:4, 6:3. Mõlemad tänased vastased on Monastiris mänginud järjest viis turniiri ja läinud turnee käigus paremaks. Tõsi, koosseis muutus juba enne jõulupühi pisut hõredamaks – kuidas muidu saaks maailma 854. reket neljanda asetuse! Narmont, kes pidi aga kolmel esimesel turniiril alustama kvalifikatsioonist, on alates jõulunädalast saanud otse põhitabelisse ja selle võimaluse nüüd ka suurepäraselt kasutanud. ITF-i turniiri poolfinaalis pole Narmont varem mänginud.

Tänases mängus murdis Husaric Narmonti servi juba esimeses geimis ja hoidis edu seisuni 4:3, 40:0, kui hoogu sattunud eestlanna võttis pallingumurde tagasi ja siis veel ühega lõpetas seti. Ka teises setis murdis esimesena vastane, aga peatselt juhtis juba Narmont 5:2. Oma servi sai Husaric veel kätte, aga Narmont lõpetas seejärel pallingugeimi kindlalt.

Narmont servis tunduvalt paremini, kui eile toimunud 2. ringi mängus. Ta lõi täna 4 (eile 1) ässa ja tegi 6 (13) topeltviga. Vastane oli mõlemas elemendis “passiivsem” – ei ühtki ässa ja üks topeltviga. Samuti parandas Narmont eilsega võrreldes esimese servi protsenti (68) ja oli sellega ka Husaricist (61%) parem. Aga kõige suurema edu saavutas Narmont murdepallide realiseerimisel – temal 5st 4 ja Husaricil vaid 10st 2. Sealjuures oli Husaricil murdepalle kokku viies geimis, aga ta võitis neist ainult kaks.

Poolfinaalis tuleb Narmontile vastu senistest kõige tugevam mängija, maailma 546. reket Anna Šiškova (Tšehhi, 1), kellele Narmont on Monastiris kahel korral kaotanud paarismängus. Šiškova, kes on Narmonti eakaaslane (mõlemad 19), võitis eelmisel aastal ühe 15-tuhandelise turniiri, see juhtus veebruarikuus Palmanovas (Hispaania, Mallorca saar), kuid seal mängiti saviliival, Monastiris aga kõvakattel, mis Narmonti mängustiili arvestades peaks talle paremini sobima. Ent favoriidiks võib siiski pidada Šiškovat.