fbpx
Close

Kes murravad ennast 2021. aastal meeste edetabeli esikümnesse?

– Nick Kyrgios / Foto: AP/Scanpix

Vaatamata keerulisest koroona-aastast tingitud viiekuulisele võistluspausile ja modifitseeritud ränkingusüsteemile suutsid neli mängijat 2020. aastal end esmakordselt maailma tenniseedetabeli esikümnesse murda. Need olid ameeriklanna Sofia Kenin, Kanadat esindav Denis Shapovalov, argentiinlane Diego Schwartzman ja venelane Andrei Rubljov.

Tennis.com pani ritta need mängijad, kellel on tõenäosus TOP 10 mängija hulka jõuda 2021. aastal.

Felix Auger-Aliassime (ATP 21., Kanada)

20-aastane kanadalane on näidanud väljakul silmapaistvat talenti ja uskumatut enesekindlust. Näib olevat ainult aja küsimus, millat Auger-Aliassime top10 ukse lahti muugib. 2019. aastal oli ta korra ATP edetabelis ka 17. positsioonil. 2020. aastal jõudis ta finaali Rotterdamis, Marseille`s ja Kölnis. Ülejäänud kuus meest, kes suutsid vähemalt kolmel ATP turniiril finaalis mängida, lõpetasid kõik esikümnes.

Jannik Sinner (ATP 37., Itaalia)

Noor itaallane tõusis aastaga 78. edetabelirealt 37. kohale. Ta oli suurim tõusja esimese viiekümne seas. Pole ühtki põhjust, miks tema tõus edetabelis peaks aeglustuma. 19-aastase Itaalia tulevikulootuse 2020. aasta saavutusi jäävad kroonima veerandfinaalikoht Roland Garrosel ja elu esimene ATP-turniirivõit Sofias.

Alex de Minaur ( ATP 23., Austraalia)

Austraalia esireketil oli hiilgav võimalus meeste edetabeli kümne parema sekka tungida juba lõppeva aasta alguses. Ta alustas aastat 18. kohal ning oli spetsialistide hinnangul enne Austraalia lahtiseid meistrivõistlusi elu vormis, kuid kahjuks rebestas ta kõhulihast ning oli audis kuus nädalat. US Openil jõudis de Minaur aga kaheksa tugevama hulka, mis oligi 21-aastase austraallase karjääri esimeseks suure slämmi veerandfinaaliks.

Borna Coric ( ATP. 24, Horvaatia)

Tennisesõpradele võib tunduda, nagu oleks horvaat ATP-karussellis tiirelnud juba terve igaviku, ometi tähistas Coric novembris alles oma 24. sünnipäeva. 2020. aastal jõudis Horvaatia tenniseanne US Openil veerandfinaali, mängis Peterburi ATP500sel finaalis ning sai väärt võidud top10 hulka kuuluvate Dominic Thiemi ja Stefanos Tstsipase üle. Seni on horvaadi kõrgeimaks positsiooniks ATP ränkingu 12. aste. Usutavasti saab see järgmisel aastal ületatud.

Nick Kyrgios (ATP. 45, Austraalia)

Just-just, Nick Kyrgios. See, et tennise „paha poiss“ hetkel alles 45. kohal asub, ei oma suurt tähtsust. Oma võimete poolest kuulub Kyrgios esikümnesse. Vähemalt tennis.comi arvates. Austraallane on olnud edetabelis ka 13. positsioonil, kuid mängis viimati märtsis. Koroonaviirus pani 25-aastase austraallase päris ära. Ometi on ultratalendikas Kyrgios karjääri jooksul esikümne mängijatele tuule alla teinud 21 korda. Harva on seda suutnud tennisistid, kes ise esikümnesse ei mahu.

scroll to top