fbpx
Close
PAF.ee

Anett Kontaveit tõusis maailma jooksvas edetabelis 14. kohale

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pärast teisipäevast rasket võitu Su-Wei Hsiehi (Taivan) üle kerkis Anett Kontaveit maailma jooksvas edetabelis 14. kohale ning sealt langeda saab ta ainult ühe koha võrra.

Põhimõtteliselt on see üks koht Eesti tennise ajaloo suhtes oluline: kui Kontaveit jääb 14. kohale, saab temast Eesti kõigi aegade kõrgeima edetabelikohaga mängija. Väljendit “kõigi aegade parim” ei saa siinkohal kasutada, sest see ikkagi sõltub turniiride tulemustest. Kaia Kanepil on kirjas kuus suure slämmi veerandfinaali ja 4 WTA turniirivõitu, mille lähedalegi pole Anett veel küündinud. Aga aega muidugi on, sest sama vanalt (23) oli Kaial kirjas vaid üks veerandfinaal ja mitte ühtki turniirivõitu (Kontaveidil 1).

Kui oletada, et Anett ise enam poolfinaalist kaugemale ei jõua, sõltub tema järgmise nädala edetabelikoht Simona Halepi (Rumeenia, 2) ja Qiang Wangi (Hiina, 18) homsest mängust. Kui Halep võidab, on Anett 14. koha kindlustanud, vastasel juhul on Kontaveit vähemalt esialgu langenud 15ndaks. Sel juhul jätkub tema ja hiinlanna konkurents poolfinaalides. Kokku nad omavahel enne finaali ei lähe. Kuid esialgu on Anett teeninud Miamist 364 000 dollarit ja 390 edetabelipunkti (finaal annab 650).

Muide, finaalipääs Anetti edetabelikohta ei parandaks, aga turniiri võitmise korral tõuseks ta 12. kohale.

scroll to top