fbpx
Close

Šokk Australian Openil: Serena Williams langes välja, Caroline Wozniacki pidas viimase profimatši

Serena Williams lahkumas Rod Laver Arena’lt. / Foto: EPA/Scanpix

2018. aasta Australian Openi võitjal Caroline Wozniackil oli hea võimalus pidada oma viimane profimatš sõbranna Serena Williamsi (8) vastu, aga Eesti aja järgi reede öösel langesid mõlemad välja.

Tõsi, mitteametliku lahkumismängu Wozniacki siiski peab just Williamsiga, see on neil kokku lepitud 18. maiks Kopenhaagenis. Kuid Tuneesia tennisist Ons Jabeur läheb siiski ajalukku kui Taani kuulsuse viimane võitja profiturniiril. Nii nagu ka Andre Agassi viimane võitja ei olnud väga tuntud mängija (ainult perekonnanime poolest!) – Benjamin Becker.

Enne aga sellest, et suur šokk oli kindlasti Serena Williamsi 4:6, 7:6, 5:7 kaotus Qiang Wangile (Hiina, 27). Wang mängis oma servigeime väga kindlalt ja seisuni 6:4, 5:4 oli kaks korda murdnud Williamsi pallingu, kuid mitte kaotanud enda oma. Aga suurepärase võitlejana tuntud Williams tegi seda esimest korda just viimasel hetkel, viigistas teise seti seisu ja võitis tie-break’i 7:2. Sellegipoolest tegi otsustava murde kolmanda seti seisul 6:5 siiski Wang. Statistikas ei olnud Wangil mingit paremust esimese servi näitajate osas, aga teiselt servilt teenis hiinlanna 60 ja Williams 50% punktidest, sealt tuli napp vahe. Williams võitis küll ettearvatult äralöögid 43:25, aga ta tegi koguni 65 lihtviga, Wangi 20 vastu.

Kui Williams sai oma üllatuskaotuse Rod Laver Arenal, siis Wozniacki mängis samal ajal Melbourne Arenal, mis on suuruselt kolmas väljak. See mäng kestis umbes pool tundi vähem kui Williamsi ja Wangi heitlus ja lõppes Jabeuri kasuks 7:5, 3:6, 7:5. Jabeuri teavad kõik kui hästi tugevat lööjat, aga tema vigaderohke mäng pole tal lubanud edetabelis kuigi kõrgele tõusta ja oma meeldejääva võidu päeval asus tuneeslanna maailma edetabelis 78. kohal.

Caroline Wozniacki lahkumispisarad. / Foto: AFP/Scanpix

Wozniacki võitles endale iseloomulikult väga kõvasti. Ta tuli nii esimeses kui ka kolmandas setis kaotusseisust välja, aga loovutas oma servi uuesti seti lõppudes. Kui mäng oli läbi, siis intervjuud andes olid Wozniackil pisarad silmis, aga ta suutis sellegipoolest võtta asja huumoriga, kui ütles: “Salvrätikud olid mul igaks juhuks kaasa võetud.” Ka mängu enda kohta naljatas Wozniacki, et küllap see pidigi nii lõppema, et oma karjääri viimases kohtumises pidi ta kogu aeg palle päästma, aga lõpetas mängu eeskäe veaga. “Nende asjade kallal olen kogu oma tenniseelu jooksul töötanud,” muigas Wozniacki.

Tennisnet kirjutab veel eraldi loo ka Wozniacki karjäärist, sealhulgas tema seotusest Eesti ja Eesti tennisistidega.

scroll to top