fbpx
Close

Anett Kontaveit langeb järgmisel nädalal edetabelis koha võrra

Anett Kontaveit ja treener Nigel Sears. Foto: WTA

Neljapäeva õhtul sai selgeks, et Anett Kontaveit ei jää järgmiseks nädalaks maailma edetabelis 15. kohale püsima, vaid langeb pügala võrra allapoole.

Anettist möödus Belinda Bencic, kes alistas täna Madridi turniiri veerandfinaalis maailma esireketi Naomi Osaka (Jaapan) 3:6, 6:2, 7:5, kuigi oli otsustavas setis 3:5 taga. Bencic tõuseb nüüd ise 15. kohale, kuid sellega ei pruugi tema edu veel lõppeda, sest näiteks Madridi turniiri võitmise korral on ta järgmisel nädalal koguni maailma 11. reket.

Koht 16 parema hulgas on üsna oluline Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste asetust silmas pidades, sest siis ei pea enne 1/8 finaali kindlasti kohtuma endast edetabelis eespool asuva mängijaga.

Kuid Kontaveidil on äärmisel raske jääda 16. kohale püsima, sest järgmise nädala jooksul lähevad tal maha mullu Rooma turniiri poolfinaali eest saadud punktid. Toome lihtsa näite: hiinlanna Qiang Wang mööduks Anettist isegi siis, kui kukuks Roomas avaringis välja, aga Kontaveit jõuaks veerandfinaali. Teistel ei ole nii lihtne Anettist mööduda, kuid Wang ei pea selleks midagi tegema, kui Kontaveit Rooma mullust saavutust ei korda.

Teine maailma naiste edetabelit puudutav uudis on selles, et pärast Osaka tänast kaotust võib Simona Halep (Rumeenia) tõusta maailma esireketiks, kui võidab Madridi turniiri. Halep alistas täna Ashleigh Barty (Austraalia) 7:5, 7:5.

scroll to top