Imeline võit! Anett Kontaveit tuli välja otsustava seti 0:4 kaotusseisust ja pääses Miamis poolfinaali

Anett Kontaveit Miami turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Seekord pani Anett Kontaveit küll kõikide poolehoidjate närvid proovile, aga lõpp hea, kõik hea – ta alistas Miami turniiri veerandfinaalis Su-Wei Hsiehi (Taipei, 27) 3:6, 6:2, 7:5.

Antud mängu kohta võiks öelda, et Anetti võitlusvaim väärib hinnet 5+, aga kvaliteet annab kokku ehk nõrga kolme, sest umbes poole mänguajast oli Eesti esireketi tegutsemine väga kesine. Hsieh tuli kohtumisele Kontaveidiga pärast kaht head, aga üsna väsitavat võitu, kui ta oli välja lülitanud maailma esireketi Naomi Osaka ja eile hilisõhtul Caroline Wozniacki (Taani, 13).

Hsiehi tuntakse kui mängijat, kes suudab oma ebatraditsiooniliste löökidega vastase rütmi niivõrd häirida, et too hakkab eksima. Eksis ka Anett, kes tegi kohtumise jooksul 50 lihtviga, aga ometi jäi mulje, et Hsiehi teeneid selles kuigi palju polnud. Taivanlanna sai vaevu palli mängu panna, kui Kontaveit juba eksis – nii kulges esimene sett, mille Hsieh võitis 6:3. Anett tegi selles setis 9 äralööki ja 18 lihtviga.

Teises setis jäi Anett murdega taha ja kutsus seisul 1:2 treener Nigel Searsi nõu andma. Oli kasu – äralöögid hakkasid lõpuks tulema ja seti kokkuvõttes nüüd juba 18 äralööki ja 13 lihtviga. Viis geimi võitis Anett järjest suhteliselt kiiresti ja seti 6:2.

Kuid otsustava seti algus oli taas masendav. Siin võib ehk öelda, et teises geimis oli ka Hsiehil mingeid teeneid, et sundida Anetti eksima, aga muus osas andis eestlanna punktid ikkagi ise ära. Hsiehi 4:0 edu tuli nii, et punktid talle 16:3! Ehk siis täiesti vastupidi teises seti teise poolega. Lõpuks sai Anett oma servigeimi kätte ja ilmselt järgmises geimis tuli pööre. Hsieh juhtis 30:0, 40:30, edu sees ja veelkord edu sees, aga Anett murdis! Kuigi korra sai Hsieh veel servi hoitud seisuks 5:3, oli nö momentum nüüd Kontaveidi poolel. Järgmine murre seisul 4:5 tuli juba hõlpsalt. Pärast oma servigeimi võitmist juhtis Anett üldse selles matšis esmakordselt, kui sai 6:5 ette.

Geimi vaheajal tuli väljakule Hsiehi juhendaja, kellele hoolealune andis mõista, et ta ei jõua võidelda. Treener püüdis teda innustada ja vast suutiski, kui Hsieh juhtis 40:0. Aga tie-break’i ei tulnud. Anett võitis neli punkti järjest, esimest matšpalli veel ei realiseerinud, aga teise küll! Kõik! Imeline pääsemine oli saanud teoks, ehkki samas – kui vaadata mängu iseloomu, siis tugevam tennisist lihtsalt ärkas õigel ajal ja võttis oma. Niisugune mulje sellest kohtumisest jäi. Mäng kestis täpselt kaks tundi.

Pallingu näitajad ei olnud Kontaveidil kuigi veenvad ja see pole ka ime, kui ta loovutas kuus oma servigeimi. 2 ässa, 3 topeltviga, esimese servi protsent 57, esimeselt pallingult võidetud punkte 58%. Kokkuvõttes siiski lahja. Muidugi oli Anetti tõrje kokkuvõttes hea ning Hsieh, kes ühtki ässa ei löönud (pole ka võimalik, kui pallingu kiirus on ca 140 km/h) ja tegi 3 topeltviga, suutis esimeselt servilt võita vaid 47% punktidest. Tema esimese servi õnnestumisprotsent oli parem (65%), aga nõrgavõitus pallingu juures see suurt kaalu ei oma.

Kohe kirjutame ka uudise, milline on nüüd Anetti seis maailma jooksvas edetabelis. Igatahes on päris tõenäoline, et temast saab Eesti kõigi aegade kõrgeima edetabelikohaga mängija!