fbpx
Close

Anett Kontaveit võitleb edetabeli TOP16 seas püsimise nimel

Anett Kontaveit Stuttgardi turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Tänu Stuttgardi turniiril poolfinaali jõudmisele ja mulluste punktide kaitsmisele on Anett Kontaveit kindlustanud 15. koha ka järgmise nädala maailma edetabelis.

Anett võib tõusta ka tagasi oma karjääri kõrgeimale, 14. kohale, aga selleks peaks ta Stuttgardi turniiri võitma, siis ta mööduks Madison Keysist (USA).

16. koht on praegu Anettist 215 punkti kaugusel, ent seda tänase seisuga, kui Stuttgardi poolfinaal seisab ees. Miks on TOP16 nii oluline? Aga maikuu kahel esimesel nädalal näete seda – nüüd on Anett nii Madridi kui ka Rooma turniiril asetatute seas, muidu poleks. Sealjuures peaks ka Rooma turniiri asetus olema enam-vähem kindel, sest see pannakse paika enne Madridi punktide arvestamist.

Roland Garrosi slämmiturniiril garanteeriks aga koht 16 seas kuni 1/8 finaalini endast nõrgemad (vähemalt edetabeli põhjal) vastased. Alles kaheksandikfinaalis tuleks mängida maailma esikaheksaga, kui muidugi sinu tabeliosas pole potentsiaalne vastane välja kukkunud.

Pariisiks TOP16 koha säilitamine on Kontaveidil problemaatilisem, sest Roomast tuleb kaitsta 350 punkti ning praeguse edetabeli lähimatel jälitajatel Qiang Wangil (Hiina) ja Julia Görgesil (Saksamaa) on kahe turniiri (Madrid+Rooma) peale kokku punkte vähem kaotada. Sest nagu me juba teame, on tennise punktisüsteem selline, et isegi sinu hea mäng ei garanteeri alati edetabelikoha säilitamist. Nii et jälgigem ka seda, kuidas lähiajal mängivad Wang, Görges ja Keys.

scroll to top