fbpx
Close

Anett Kontaveidi mäng pani Harri Neppi ohkama

– Tennis / Foto: Pixabay

Treenerist eksperdi Harri Neppi esimene reaktsioon pärast Anett Kontaveidi võitu tehtud telefonikõnet oli sügav kergendusohe. Eks läbielamised olid temalgi suured, sest algul ei paistnud võitu kuskilt.

“Algul oli ikka hirmus vigade puru,” möönis Neppi, kes leidis, et vastane Su-Wei Hsieh ei olnud küll selle põhjus, et Anett sedavõrd palju eksis. “Ta lõi nagu liiga pingutatult, ka liiga kõvasti. Palju oli arusaamatut rapsimist. Eks pärast oli näha, et kui Anett natuke väsis, hakkasid ka vead vähenema, sest enam ta nii kõvasti virutada ei suutnud.”

Kuid ka Neppi teab väljendit “võitjate üle kohut ei mõisteta”. “Loomulikult võtan mütsi maha tema sellise võitluse ees,” ütles Neppi. “Aga 50 lihtviga muidugi teha ei tohiks.”

Küsisin ka Neppilt, mille poolest on siis Hsieh niivõrd fenomenaalne, et paljud kuulsused alistuvad nääpsukesele taivanlannale, kelle käsivars on umbes kolm korda peenem kui Arina Sabalenkal. Võib-olla käsivarre ümbermõõt isegi neli korda väiksem. “Ta paigutab palli väga hästi,” ütles Neppi. “Kui sa nii palju tugevaid vastaseid alistad, siis pead lihtsalt midagi oskama. Täna ta lõpus enam ei suutnud, sest väsis ära. Selle poolest oli Anett parem, et vastase jaks sai seekord kiiremini otsa.”

scroll to top