fbpx
Close

Cori Gauff võitiski Parma turniiri

Cori Gauff Rooma turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

17-aastane Cori Gauff parandab taas oma karjääri parimat kohta WTA edetabelis ja kerkib esmaspäeval 25ndaks. Laupäeval alistas Gauff (3) Parmas peetud Emilia Romagna Openi finaalis Qiang Wangi (Hiina, 6) 6:1, 6:3.

Gauffile oli see karjääri teine turniirivõit, varem oli ta saanud esikoha 2019. aasta sügisel Linzis. Aga siiski kogus ta eelmisel nädalal Roomas poolfinaali jõudmise eest veel rohkem punkte, kui Parma turniiri võitmise eest.

Noorel ameeriklannal oli turniiri jooksul ainult kaks rasket mängu. Avaringis oli Kaia Kanepil mõlemas setis esimesena kasutada settpall, aga ta kaotas Gauffile 6:7, 6:7. Poolfinaalis loovutas Gauff ühe seti Katerina Siniakovale (Tšehhi). Ja ikkagi ei servinud Gauff üheski kohtumises nii hästi kui Kaia Kanepi vastu (kuus ässa ja esimese servi õnnestumisprotsent 63). Tänases finaalis oli Gauffi protsent peaaegu sama hea (62), aga ta ei löönud ühtki ässa ja tegi 6 topeltviga. Sellegipoolest võitis ta esimeselt servilt 76% punktidest ning ei loovutanud ühtki oma pallingugeimi. Hiinlannal oli siiski kasutada neli murdepalli.

Edetabeli 25. koht on Gauffile väga oluline järgmise nädala pühapäeval algavaid Prantsusmaa lahtiseid meistrivõistlusi silmas pidades. Kuna Simona Halep (Rumeenia) kaasa ei mängi, teenib Gauff asetuse 24 parema seas ja sellega väldib kohtumist maailma esikaheksaga kuni 1/8 finaalini. Näiteks Anett Kontaveit, kes arvatavasti asetatakse 30ndana (kui keegi veel eestpoolt ei loobu) peaks juba 3. ringis esikaheksa mängijaga kohtuma. Tõsi, oleneb muidugi sellest, kuidas neil asetatud mängijatel läheb.

Belgradi WTA 250 turniiri finaali lõpuni ei mängitud, sest Paula Badosa (Hispaania, 4) sai eduseisul 6:2, 2:0 loobumisvõidu Ana Konjuhilt (Horvaatia). Vaatamata neljandale asetusele peetigi Badosat Belgradi turniiri peamiseks võitjasoosikuks. Ühtlasi kerkis Badosa karjääri kõrgeimale edetabelikohale, mis on esmaspäevast alates 34. Nii et temalgi on lootust pääseda Pariisis asetatute sekka, kui keegi veel peale Halepi loobub.

scroll to top