fbpx
Close

Federer on igavene! Tennise superstaar näitas jälle taset, aga mis saab siis, kui vastu tuleb Djokovic?

Roger Federer, mees, kes ei väsi. / Foto: Reuters/Scanpix

Neli-viis aastat tagasi arutati, kas Roger Federer ei peaks mõtlema karjääri lõpetamisele ning üldine arvamus oli, et ta slämmiturniire enam ei võida. Aga nüüd on ta ikka suurfavoriit ning oli äsja Wimbledonis 21. tiitlile väga lähedal.

Tõesti, kui Federer võitis 2012. aasta suvel Wimbledonis oma 17. slämmiturniiri tiitli, tuli pikk paus. Aastatel 2013-2016 ei võitnud ta midagi. Eks sealt need jutud tulidki. Kuid pärast seda on kolm võitu juurde tulnud ning praegu US Openil näib veteran olevat endises hoos, kui kolmandana asetatud šveitslane alistas David Goffini (Belgia, 15) 6:2, 6:2, 6:0.

Mats Wilander nimetas Federeri esitust laitmatuks, kuid tunnistas, et Goffinil on Federeri vastu nii palju respekti, et kui suur staar esimest korda tema pallingu murdis, kaotas belglane usu. Ka eksperdist treener Harri Neppi ütles, et Goffin tegi täna Federeri elu kergeks. “Kui Federerile niimoodi vastu mängitakse, et teine mees servib palli ainult 170 kilomeetrit tunnis ja on väljakul aeglane, siis valitseb ta mängu muidugi vääramatult. Võib-olla oli Goffinil ka mingi viirushaigus. Aga olen seda öelnud, et Federer on vanusele vaatamata läinud viimastel hooaegadel paremaks. Siiski arvan, et slämmi ta enam ei võida. Ei kujuta ette, kuidas ta Djokovicile vastu saab,” ütles Neppi.

Ka Wilander hoiatas, et Federeri tänasest võidust ei tohi jääda petlikku muljet. “Võib-olla teevad nii kerged võidud talle hoopis karuteene. Sest varsti on oodata tõsisemaid vastaseid ja siis ta peab leidma uue käigu,” ütles Wilander.

Teises tänases varasemas mängus kaotas maailma teine reket Ashleigh Barty (Austraalia) üllatuslikult Qiang Wangile (Hiina, 18) 2:6, 4:6. “Barty peab otsustama, mida teha oma tagakäega. Kas lõigata või lüüa kaetult. Täna ta proovis nii ja naa, aga midagi ei tulnud välja,” ütles Wilander Eurospordi saates. Neppi oli endise tippmehega täiesti nõus ja sõnas, et nii suure hulga lihtvigade vältimiseks peaks Barty rohkem võrku tungima.

Sellegipoolest on Barty hetkel maailma jooksva edetabeli liider – pärast US Openit on tema kontos 6501 punkti. Kuid Karolina Pliškova (Tšehhi, 3) mööduks temast, kui jõuaks poolfinaali. Praegune esireket Naomi Osaka säilitaks selle tiitli vaid siis, kui ta kaitseks US Openil mullust võitu ning Pliškova ei jõuaks poolfinaali.

Osakat kiideti Eurospordi ülekandes selle eest, et ta läks möödunudöise mängu järel lohutama 15-aastast Cori Gauffi. Wilander ütles, et Gauffile võib 3:6, 0:6 kaotus isegi tuleviku suhtes head tähendada. “Asi on selles, et hetkel pole Gauffi mäng nii kõrgel tasemel, et ta võiks tugevaid vastaseid igapäevaselt võita. Tal läheb selleks aega kaks-kolm aastat. Oleks tore, kui tema lähikondlased saaksid ka aru, et praegu pole noorelt tüdrukult vaja nõuda võitmist, vaid arengut,” sõnas Wilander. Gauff tänas Twitteris Osakat selle hetke eest, mis ta talle mängujärgselt kinkis. Ka Stefanos Tsitsipas ja isegi tuntud korvpallistaar Kobe Bryant säutsusid Twitteris Osaka kiituseks.

scroll to top