Wang kaotas Halepile, Anett Kontaveit kindlustas maailma edetabeli 14. koha

Simona Halep aitas Anett Kontaveidi 14. kohale ja jättis endale võimaluse tõusta
maailma esireketiks. / Foto: AFP/Scanpix

Miami tenniseturniiri tänases naiste esimeses veerandfinaalis kaotas Qiang Wang (Hiina, 18) Simona Halepile (Rumeenia, 2) 4:6, 5:7. Pärast seda tulemust on Anett Kontaveit järgmise nädala maailma edetabelis kindlustanud 14. koha.

Tegemist on Eesti tennise mõistes ajaloolise tähisega, sest see on kõigi aegade kõrgeim edetabelikoht. Ühe koha võrra ületas Kontaveit nüüd Kaia Kanepit, kelle kõrgeim koht oli 15. Qiang Wangi võitu korral langenuks Eesti esireket jooksvas tabelis samuti 15ndaks, kuid võimalus tõusta oleks säilinud. Praegu on aga täiesti kindel, et Anett on järgmisel nädalal vähemalt 14. ja ainult turniiri võidu korral kerkiks 12. kohale, mööda Caroline Wozniackist (Taani) ja Anastasija Sevastovast (Läti).

Halepi ja Wangi mäng oli omapärane, sest servi murdeid (12) oli rohkem kui oma pallingu hoidmist (10). Seepärast ei määranud ühe või kahe murdega ette pääsemine midagi. Kui aga esimeses setis pärast vastastikuseid murdeid säilitas Halep alates seisust 4:2 oma edu, siis teises andis hiinlanna käesti koguni 5:1 edu. Kolmes järgmises geimis (neist kaks vastase pallingul) loovutas Halep vaid ühe punkti, kuid jäi siis oma servil 0:40 taha. Hiinlannal jäi aga kolm settpalli kasutamata ning pärast seda oli ta murtud.

Halepil on nüüd võimalus tagasi võtta esireketi tiitel, mille ta pärast Australian Openit Naomi Osakale (Jaapan) loovutas. Selleks piisab Halepile finaalipääsust, turniiri võitma ei peagi.