Cori Gauffi ja Cameron Norrie kaotused olid avapäeva üllatused

Sebastian Korda alistas kindlalt maailma 12. reketi. / Foto: EPA/Scanpix

Võiks öelda, et Australian Openi avapäev, mil mängiti pooled esimese ringi kohtumistest, oli suhteliselt üllatustevaene, sest isegi maailma 12. reketi Cameron Norrie (Suurbritannia) kaotust Sebastian Kordale (USA, ATP 43.) ei saa kuigi ootamatuks lugeda.

Igatahes on Norrie meeste üksikmängu tabeli ülemises pooles ainus TOP20 mängija, kes välja langes, kuid Korda on aeg-ajalt suure slämmi turniiridel välgatanud ja kahtlemata on tegu tõusva tähega. Üllatus oli aga kindlasti see, et Korda võitis tunni ja 42 minutiga 6:3, 6:0, 6:4. Tšehhi päritolu ameeriklane ei kaotanud ühtki oma servigeimi, Norriel oli kokku kolm murdepalli. Samas tegi Korda äralööke vaid napilt rohkem – 25:23.

Asetatutest langes välja veel Lloyd Harris (LAV, 30), kes sügisel oli päris heas vormis. Tema kaotus oli pigem üllatavam, sest ta jäi neljas setis alla maailma 144. reketile Aleksandar Vukicile (Austraalia), kes teenis korraldajailt vabapääsme. Favoriitidest olid kõige võimsamad Rafael Nadal (Hispaania, 6) ja Gael Monfils (Prantsusmaa, 17), kes loovutasid vastavalt 7 ja 5 geimi. Nende vastased olid Marcos Giron (USA) ja Federico Coria (Argentiina) – korraliku tasemega, kuid mitte silmapaistvad mängijad.

Suures hädas oli aga üleeile Sydney turniiri võitnud Aslan Karatsev (Venemaa, 18), mullune Australian Openi poolfinalist. Ta rassis Jaume Munari (Hispaania) vastu väljakul peaaegu viis tundi (4 h 52 min), et võita 3:6, 7:6, 6:7, 6:4, 6:4. Mäng oli üsna kõikuva iseloomuga, ka tie-break’iga lõppenud settides oli murdeid. Otsustavas setis oli Karatsev juba kahe murdega ees, aga Munar tuli järele 3:4 ja omas veel 40:0 edu venelase servil. Kui Karatsev selle seisu päästis, jõudis ta lõpuks suurte pingutustega võiduni. See oli ka ainus mäng, mis lõppes kohaliku aja järgi pärast südaööd.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus peeti Cori Gauffi (USA, 18) nö “mustaks hobuseks”. Austraalia eelturniiridest ühel jõudis ta poolfinaali ja teisel kaotas eduseisust 6:4, 4:2 maailma esireketile Ashleigh Bartyle (Austraalia). Kuid täna kaotas Gauff täiesti ootamatult Qiang Wangile (Hiina, WTA 110.) 4:6, 2:6. Tõsi, Wangi edetabelikoht on pisut eksitav, sest veel 2019 septembris oli ta maailma 12. reket. Kuid ta on viimasel ajal kõvasti langenud ja eelmisel aastal mängis hiinlanna oma ainsa hea turniiri Parmas, kus ta finaalis jäi alla just Gauffile 1:6, 3:6. Statistika näitab, et mängu otsustasid lihtvead – Wang 15, Gauff 38. Äralöökidega jäi 17-aastane ameeriklanna peale 15:11. Esimese seti otsustas üks murre, teises tuli Gauff veel 0:5 pealt järele 2:5, kuid kaotas siis geimi kahest murdepallist hoolimata.

Asetatutest langes välja ka Sofia Kenin (USA, 11), kuid tema kaotust kaasmaalanna Madison Keysile võis ennustada. On ju Kenini kõrge edetabelikoht tingitud vaid 2020. aasta Australian Openi võidupunktidest ja nüüd langeb ta lausa esisaja lõppu (hetkel jooksvas tabelis 91., kuid võib veel pisut allapoole kukkuda). Keys võitis küll napilt 7:6, 7:5, kusjuures teise seti seisuni 4:4 ei teinud kumbki servimurret. Seejärel Keys murdis, kuid Kenin sai selle kohe tagasi. Uus murre seisul 5:5 otsustas mängu üleeile Adelaide’i turniiri võitnud Keysi kasuks.

Naiste üksikmängu peamistel favoriitidel probleeme polnud. Barty loovutas Lesja Tsurenkole (Ukraina) vaid ühe, Barbora Krejcikova (Tšehhi, 4) Andrea Petkovicile (Saksamaa) kaks geimi. Tiitlikaitsja Naomi Osaka (Jaapan, 13) sai Maria Camila Osorio Serranost (Kolumbia) jagu 6:3, 6:3.