Zhuhai Elite Trophy finaalis kohtuvad Barty ja Wang

Ashleigh Barty / Foto: AFP/Scanpix

Zhuhai Elite Trophyl peeti laupäeval üksikmängus poolfinaalid, kus vastamisi olid Ashleigh Barty (Austraalia) – Julia Görges (Saksamaa) ja Garbine Muguruza (Hispaania) – Qiang Wang (Hiina).

Esimesena käisid tenniseplatsil Barty ja Görges. Ainsa nendevahelise mängu, mis toimus selle aasta Birminghami muruturniiril võitis Görges 7:6 6:3. Oodata oli tasavägist lahingut. Esimeses setis kuni seisuni 4:4 hoiti oma pallingut probleemideta ja siis realiseeris sakslanna kahest murdepallist ühe ja sellest piisas – 6:4. Ka teises seti alguses läks Görges murdega ette 2:1, ent loovutas oma kohe otsa. Üldse oli teises setis üheksast geimist viies murdepall ja seekord oli edukam Barty viigistades 6:3 setivõiduga settide seisu. Kolmandas setis oli Barty veidi kindlam ja agressiivsem, mis tõi ka edu. Veel kaotusseisus 2:3 oli Görgesil šanss servimurrete ja seti üldseis tasajaalustada. Tegemist oligi mängu lõpliku murdepunktiga, enam Barty ohje käest ei andnud ja võitis kolmanda seti 6:2. Seega kogu mäng 22-aastasele austraallannale 4:6 6:3 6:2.

Kohtumise statistika. Barty-Görges: ässad 8-7, topeltvead 6-2. äralöögid 36-31, sundimatud vead 21-29, esimese servi õnnestumine 59%-58%, esimeselt servilt võidetud punktid 73%-62%, teiselt servilt võidetud punktid 62%-55%. Nagu näeme oli igas positsioonis Barty parem, kõige enam äralöökide ja lihtvigade saldos: Bartyl +15 ja Görgesil +2. Ainult topeltvigu võinuks vähem koguneda.

Wang ja Muguruza olid varem isekeskis mänginud vaid korra, eelmisel kuul Hongkongi turniiri poolfinaalis. Ülimalt tasavägises heitluses jäi toona peale Wang 6:7(5) 6:4 7:5. Seda üllatavam, et 26-aastasel hiinlannal Qiang Wangil oli täna lihtne tööpäev. Seepärast ei pruugi finaalis poolfinaali hilisem algusaeg tema füüsilisele vormile mõju avaldada ja finaalis Bartyle mingit eelist anda. Garbine Muguruza suutis Wangi vastu esimeses setis kaks geimi saada, mis jäidki tema ainsateks geimideks mängus, sest teine sett läks Wangile kuivalt 6:0. Muguruza asus esimeses setis 2:1 juhtima ja omas järgmises geimis kaks murdepalli (mängu ainsad!), ent see oli ka kõik. Edasi võitis Wang järjepanu 11 geimi! Ka statistika räägib Wangi veenvast ülekaalust: ässad 7-0 talle, äralöögid 34-14, sundimatud eksimused 11-21, esimeselt servilt võidetud punktide protsent 85%-53%, sama näitaja teiselt servilt 56%-21%, murdepallid 7-2. Mäng kestis 1 h 13 min, millest teine sett vaid 24 minutit.