fbpx
Close

Anett Kontaveit kaotas finaalis, Porschega sõidab minema Petra Kvitova

Anett Kontaveit servimas Stuttgardi turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Stuttgardi tenniseturniiri finaalis kaotas Anett Kontaveit (8) 3:6, 6:7 Petra Kvitovale (Tšehhi, 3), kes võtab kaasa ka peaauhinna, sportauto Porsche 911.

Kui võtta kõigepealt mäng kokku ühe lausega, siis Kvitova oli natuke parem, aga võimalusi leidus ka Anettil. Seda enam, et teises setis jäi Eesti esireketil kasutamata kaks settpalli seisul 5:4.

Esimeses setis oli Kontaveidil kohe avageimis vastase pallingul edu 40:15 ja võimalus murda Kvitova serv, aga Kontaveidi üks õnnega pooleks sooritatud imepärane kaitselöök läks napilt auti ning murret ei tulnud. Mõlemad mängijad servisid esimeses setis üsna vaanvalt. Kolmes oma pallingugeimis loovutas Anett kokku kaks punkti. Aga paraku oli seisul 2:3 see neljas servigeim, kus ta ise ainult ühe punkti sai. Kvitova tõrjus seal väga hästi, haistis võimalust ja suure meistrina kasutas ainsa šansi.

Teine sett oli märgatavalt kõikuvam ja haavatavamaks muutus ka Kvitova palling. Kuigi Kontaveit kaotas kohe oma servi ja jäi 0:1 taha, võttis ta järjest kaks vastase pallingut ja nüüd juba juhtis 3:1. Pealegi oli ta seisul 1:1 päästnud kolm murdepalli. Aga pallingu ebakindlus ikkagi jätkus ja Kvitova viigistas 3:3. Edasi hoiti kindlalt oma servi, kuni Kvitova jäi seisul 4:5 pallingul taha 30:40. See settpall ja veel üks edu läks kaduma ning kui saabus tie-break, siis järsku oli väljakul ainult üks mängija – Kvitova asus juhtima 6:0 ja võitis 7:2. Viimases geimis mängis tšehhitar hästi, aga mõne kingituse tegi ka Anett. Ta oli omavahelistes mängudes neli eelmist tie-break’i võitnud, aga nüüd, suure turniiri finaalis, kaotas. Ikka need kogemused – mängis ju Kvitova juba suurturniiride 36. finaali.

Petra Kvitova pärast finaalivõitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett on nüüd viiest WTA finaalist kaotanud neli. Kolmel viimasel juhul on tal vastas olnud edetabeli põhjal parem mängija – Kiki Bertens (Holland), Arina Sabalenka (Valgevene) ja nüüd Kvitova. Muidugi, maailma teine reket tegi ka täna oma paarkümmend lihtviga ära, sest neid ta teeb alati, aga tal õnnestus rünnata teravamalt ja olla äralöökide poolest Anettist üle.

Kontaveit lõi finaalis 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, omadega tasa oli ka Kvitova 5-5. Võitja esimese servi õnnestumisprotsent oli avasetis lausa hiilgav (79%), aga matšis kokku 68%. Kontaveidi 57% jäi madalamaks kui tema keskmine Stuttgardi turniiril, aga samas see palju ei lugenud, sest Kvitova tõrjus üpris õnnestunult ka Anetti esimest servi. Nii juhtuski lõpuks, et Kontaveit võitis esimeselt servilt 58 ja teiselt servilt 56% punktidest – polegi nagu vahet? Murdepalle realiseeris Kontaveit 7st 2 ja Kvitova 6st 3.

Nii et jällegi nagu Miamis kuu aega tagasi – hea turniir, aga suur võit saamata. Anetti praegune mängutase annab alust arvata, et küllap see varsti tuleb. Kiitma peab ka Kanada telekommentaatorist eksperti Stephanie Dubois’d (vaata Tennisneti lugu siit), kes pakkus turniiri soosikuteks Simona Halepi, Kiki Bertensi, Elise Mertensi, Kvitova ja Kontaveidi. Seda, et Halep loobub, Dubois ei teadnud, kuid ülejäänud neljast läksid kolm pihta ja mõlemad finalistid ka.

Järgmist turniiri alustab Kontaveit nädala pärast Madridis.

scroll to top