fbpx
Close

Harri Neppi: Kvitova mängis kõik otsustavad hetked laitmatult

Anett Kontaveit Stuttgardi turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Treenerist tenniseekspert Harri Neppi andis Anett Kontaveidi esitusele Stuttgardi turniiril kõrge hinnangu, kuid möönis, et finaalis oli Petra Kvitova siiski parem.

“Üldreeglina on Anettil selliste mängijatega raske, kes eriti ei oota, vaid esimesel võimalusel kõvasti löövad ja riskivad,” ütles Neppi. “Kui Kvitova saab need löögid sisse, on raske vastu saada. Kui tal ei tule, siis ei tule. Kuid tänases mängus oli seda esimest varianti natuke rohkem.”

Neppi hinnangul servisid mõlemad mängijad esimeses setis hästi, kuid Kvitoval õnnestus ka üks tõrjegeim hiilgavalt. “Teises setis vajus Anetti serv natuke ära, aga seda on tal ka enne juhtunud, et algusest lõpuni ei pommita. Kuid mingil määral üllatuslikult vajus ära ka Kvitova. Aga just siis, kui Anettil oli kaks settpalli, mängis Kvitova laitmatult. Ja samuti mängis ta väga keskendunult tie-break’i, ei teinud ise ühtki viga.”

Neppi ütles, et kindlasti ei mänginud Kontaveit finaalis halvemini kui eelmistes mängudes. “Teise seti oleks ta võinud võita, aga me ei tea, mis oleks siis juhtunud kolmandas. Aga tervikuna oli tema mängutase turniiri algusest lõpuni korralik,” leidis Neppi.

Mängu ülevaadet vaata siit.

scroll to top