Madridi ATP Masters: tiitlikaitsja Alcaraz langes, Sinner loobus

Carlos Alcaraz. / Foto: AP/Scanpix

Madridi ATP Masters 1000 turniir jäi ühel päeval ilma kahest suuremast staarist, ehkki üks neist üldse ei mänginudki.

Nimelt teatas turniiril esimesena asetatud Jannik Sinner (Itaalia), et loobub enne veerandfinaali Feliz Auger-Aliassime’i (Kanada) vastu. Sinneri sõnul oli tegemist puusavigastusega. “Puus on mind kogu nädala häirinud ja tasapisi läks valu hullemaks. Arstide soovitusel jätsin turniiri pooleli,” ütles Sinner.

Hispaanlased lootsid, et pärast Rafael Nadali kaotust, suudab tiitlikaitsja Carlos Alcaraz siiski võidu koju jätta, aga ta kaotas täna veerandfinaalis Andrei Rublevile 6:4, 3:6, 2:6. Ka Alcarazi häiris vigastus, talle tegi valu kämmal. Samas kiitis Alcaraz vastast: “Tema serv oli täna uskumatu. Ma ei suutnud murdevõimalusi realiseerida. Loodan Rooma turniiril läbi saada ilma valuta, aga täna ma ei suutnud Rublevit piisavalt suruda. Kui sa annad talle võimaluse lüüa healt positsioonilt, on teda peaaegu võimatu üle mängida.”

Kuni Madridi turniirini oli Rublev üsna sügavas augus. Eelmisel neljal turniiril (Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Barcelona) sai Rublev kokku ainult ühe võidu, aga nüüd on poolfinaalis.

Mis puutub Nadali, siis tema sai teises ringis revanši Alex De Minaurilt (Austraalia, 10), kellele ta Barcelonas kaotas. Ühe võidu teenis Nadal veel, aga 1/8 finaalis jäi alla Tšehhi esireketile Jiri Leheckale (30), kes nüüd mängib veerandfinaalis kolmandana asetatud Daniil Medvedeviga. Arvestades, millised rivaalid on veel turniirile jäänud (varakult kukkusid välja ka sakslane Alexander Zverev, kreeklane Stefanos Tsitsipas ja norralane Casper Ruud), peaks üks neutraalsena mängivatest venelastest, kas Medvedev või Rublev, Madridi turniiri võitma.