Rooma WTA Mastersi poolfinaali pääsesid kolm maailma parimat ja hooaja komeet

Danielle Collins pärast Viktoria Azarenka alistamist. / Foto: AFP/Scanpix

Rooma WTA Masters 1000 turniiril mängivad poolfinaalis maailma edetabeli kolm esimest naist Iga Swiatek (Poola), Arina Sabalenka ja Coco Gauff (USA) ning viimase kaasmaalanna Danielle Collins (13).

Veerandfinaalid olid seekord ühepoolsed – juba eile said kindla võidu Swiatek ja Gauff, täna alistas Sabalenka Jelena Ostapenko (Läti, 9) 6:2, 6:4 ja Collins Viktoria Azarenka (24) 6:4, 6:3.

Eraldi tuleb muidugi esile tõsta Collinsit, kes on kuulutanud, et 2024. aasta jääb talle profitennises viimaseks. Kui see otsus jääb jõusse, pole vist ükski mängija varem oma viimast aastat nii hästi mänginud. Collinsi võitude-kaotuste saldo on tänaseks 32-8 ja see sisaldab 15-mängulist võiduseeriat Miamis, Charlestonis ja kaks mängu Madridis. Alates Miami turniirist on Collins kaotanud 20st mängust ainult ühe – Madridi Mastersi 1/8 finaalis Sabalenkale, kellega tal tuleb ka Roomas poolfinaalis kohtuda. Täna Azarenka vastu võitis Collins äralöögid 27:10, ehkki valgevenelanna on ka tuntud vägagi agressiivse mängijana.

Collins alustas aastat 54. edetabelikohalt ja on nüüdseks jooksvas edetabelis kerkinud juba 12ndaks. Kui Collins alistab ka Sabalenka, möödub ta kahest “sõbrannast” ja kerkib 10ndaks, mis siiski pole ameeriklanna karjääri kõrgeim edetabelikoht (7.). Need “sõbrannad” on noorteklassi rivaalid Ostapenko ja Darja Kasatkina, kes tegelikult omavahel läbi üldse ei saa.

Sabalenkal oli 1/8 finaalis üliraske mäng taas jutumärkides “sõbranna” Elina Svitolinaga (Ukraina), kes ju agressorriikide tennisistidele kätt ei anna. Svitolinal jäi otsustavas setis kasutamata eduseis 6:5, 40:15 ja kokku kolm matšpalli, enne kui Sabalenka võitis 4:6, 6:1, 7:6. Nii raskest mängust hakkas Sabalenkal selg valutama, kuid enne tänast poolfinaali ta testis enda seisundit ja arstidega konsulteerides otsustas Ostapenko vastu mängida. Kuna Läti esireketi mängudes reeglina pikki pallivahetusi ei esine, kestis kohtumine ainult tund ja 12 minutit ning Sabalenka pidas vastu. Võrdluseks: Collinsi ja Azarenka mängus oli vaid üks geim rohkem, aga kokku kestis 31 minutit kauem.

Naiste poolfinaalid on kavas homme, aga meeste turniiri viimased poolfinalistid alles selguvad sel päeval.