fbpx
Close

Andrei Rublev võitis Madridis karjääri teise Masters 1000 turniiri

Andrei Rublev Madridi turniiri võitjana. / Foto: AFP/Scanpix

Natuke rohkem kui aastase vaheaja järel võitis Andrei Rublev (7) karjääri teise Masters 1000 turniiri, kui alistas Madridi finaalis Felix Auger-Aliassime’i (Kanada) 4:6, 7:5, 7:5.

Kuigi mäng oli tasavägine, hoidis Rublev teises ja kolmandas setis oma servi nii kindlalt, et kokkuvõttes oli tema võit teenitud. Kuid esimene sett oli vastupidine – Auger-Aliassime alustas väga hästi ja tal oli vastase neljas servigeimis igaühes üks murdepall. Kanadalane realiseeris neist kaks ja juhtis kahe murdega, kuid ühe sai Rublev tagasi. Seisul 4:5 oli venelasel veel üks murdepall, aga Auger-Aliassime hoidis servi ja sellega võitis seti.

Kuid olukord muutus teises ja eriti kolmandas setis, kus Rublev kuue servigeimi jooksul kaotas ainult kolm punkti. Samal ajal “rippus” Auger-Aliassime’i serv märksa sagdeamini, aga kuidagi suutis kanadalane vastasega sammu pidada. Ent siis, kui oli vaja veel üks servigeim hoida, ei pidanud Auger-Aliassime vastu ja Rublev murdis mõlemas setis seisul 6:5. Nii pääses ta tie-break’i mängimisest.

Kohtumise üldpunktid olid 114:100 Rublevi kasuks, mis näitab, et Rublevi edu geimides võinuks suurem olla. Kuigi ässad võitis 14:7 Auger-Aliassime, sai Rublev esimeselt servilt ikkagi rohkem punkte (77 vs 71%). Murdepalle realiseeris Rublev lõpuks 11st 3 ja Auger-Aliassime 4st 2, nagu me ka esimese seti kirjelduses mainisime.

Rublev oli eelmise Masters 1000 turniiri võitnud mullu aprillis Monte Carlos, seega on venelaste teise numbri suurimad võidud tulnud liivaväljakutel. Kuigi varakevadel tabas Rublevit mõõn, tuleks teda Prantsusmaa lahtistel lugeda neutraalsena mängivatest meestest suuremaks soosikuks kui Daniil Medvedevit, kellele aeglase põrkega väljakud ei sobi. Madridi võiduga taastas Rublev maailma edetabelis 6. koha, mis tal oli ka aprilli algul enne Monte Carlo turniiri, kus ta palju punkte kaotas.

Rooma ATP Mastersi põhiturniiri mängud algavad kolmapäeval, kvalifikatsioon homme.

scroll to top