fbpx
Close

Halb eeskuju: pärast Sinnerit loobus Madridis ka Medvedev

Daniil Medvedev vahetult enne loobumist. / Foto: AFP/Scanpix

Madridi Masters 1000 turniir kipub selle hooaja eelmiste sama taseme turniiridega võrreldes rohkem ebaõnne tooma ja nüüd võib finaali jõuda vaid üks esikümne mängija.

Kindlasti lootsid pealtvaatajad näha poolfinaalis põnevat vastasseisu Jannik Sinner (Itaalia, 1) – Daniil Medvedev (3), kelle vahelised mängud on sel hooajal olnud ülipõnevad, eriti muidugi Austraalia lahtiste finaal. Kuid kahe peale mängisid need mehed veerandfinaalis ainult ühe seti. Sinner loobus juba enne mängu, nagu eile kirjutasime, kuid täna andis Medvedev pärast esimese seti 4:6 kaotust loobumisvõidu Jiri Lehckale (Tšehhi, 30).

Medvedev kutsus füsioterapeudi väljakule juba seisul 3:2 ja järgmisel vaheajal (4:3) sai ta veel temalt abi. Venelane kurtis, et mingi jala (tõenäoliselt reielihas) probleem ei võimalda tal liikuda tagajoonel paremale poole. Lehecka ütles, et selline olukord polnud kerge ka talle. “Kui mul oleks valida, kuidas võita, siis sellist võitu ei tahaks ma mingil juhul. Ja pean ka ise hästi keskenduma ainult oma mängule, et mitte mõelda vastase hädadele,” ütles tšehh.

Seega saab finaali üks üllatusmees – kas maailma 31. reket Lehecka või 35. number Felix Aufer-Aliassime (Kanada). Neist teine oli küll 2022. aasta sügisel maailma kuues reket ja võitis tol hooajal kolm turniiri, kuid alates 2023. aasta kevadest on tulevikulootus (saab augustis alles 24-aastaseks) sügavas “augus”. Poolfinaali võit kergitaks kanadalase edetabelis 25ndaks, kuid Lehecka on juba poolfinaali tulemusest hoolimata kindlustanud koha TOP25 seas.

Teises poolfinaalis mängivad Andrei Rublev (7) ja Taylor Fritz (USA, 12). Nemad juba on karjääri jooksul võitnud ühe ATP Masters 1000 turniiri, aga koosseisu ja Rublevi viimase aja kehva vormi arvestades oleksid mõlemad tiitlivõitjana üllatajad. Aga eks üks üllataja nüüd võitma peab.

scroll to top