Mark Lajal pidi kolmes setis tunnistama endise maailma 31. reketi paremust

Mark Lajal Antwerpeni turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal kaotas Guangzhou Challenger 75 turniiri teises ringis kaks tundi ja 9 minutit kestnud mängus endisele maailma 31. reketile Maxime Cressyle (USA) 3:6, 6:3, 3:6.

Lajali parimad võimalused kohtumine enda kasuks pöörata olid otsustava seti alguses, kui Eesti esireketil oli murdepall nii esimeses kui ka kolmandas geimis. Kui aga need jäid kasutamata, murdis Cressy Lajali servi neljandas geimis ja pärast seda oli Lajalil vaid ühes geimis tasamäng, kuid enam murdepalle ei teeninud.

Cressy on tuntud mängijana, kes pikki punkte ei armasta ja ameeriklase servil koguni 20 punkti lõppesid nii, et Lajal ei saanud palli puudutadagi. Kuid kokkuvõttes jäi ta sellistes punktides isegi peale, sest Cressy lõi 9 ässa ja tegi 11 topeltviga (Lajal vastavalt 1 ja 8). Huvitav on mainida, et Cressy teise servi täpsus polegi kuigivõrd suurem esimese servi omast – nimelt lõi ameeriklane esimest servi sisse 60 ja teist servi 69%.

Esimeses setis hoidsid mõlemad mängijad servigeime üsna kindlalt, välja arvatud üks geim, mis viis Cressy juhtima 4:2. Selles geimis ei saanud Lajal oma pallingul ühtki punkti. Kuid teises setis asus Lajal ise murdega ette 4:1. Ameeriklane tuli järele 4:3, aga Lajal murdis siis uuesti. Mängu jooksul realiseeris Lajal 6st murdepallist 2 ja Cressy 3st 3. Samas olid üldpunktid vastase kasuks 88:75, mis siiski näitab teatud paremust. Lajal võitis esimese servi punkte vähem (68 vs 81%), aga teise servi punkte rohkem (53 vs 46%).