fbpx
Close

Tšiili tennise ime: kaks meest Masters 1000 turniiri poolfinaalis

Nicolas Jarry. / Foto: Reuters/Scanpix

Rooma ATP Masters 1000 turniiri viimane veerandfinaal oli tõeline thriller ja lõppes Nicolas Jarry (Tšiili, 21) 3:6, 7:5, 6:4 võiduga Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) üle.

Ei saa salata, et ka Tennisnet pidas Tsitsipast peafavoriidiks, kui kaks venelast ja Novak Djokovic (Serbia) olid välja langenud. Kreeklane oligi veerandfinaali algul domineeriv ja pärast avaseti võitmist oli tal teises setis kolm murdepalli seisul 3:3 ja kaks seisul 5:5, aga Jarry mängis neil punktidel laitmatult. Lõpuks murdis tšiillane hoopis ise Tsitsipase servi seisul 6:5 ja sett oli sellega läbi. Kuigi kreeklane tundus otsustava seti algul olevat väga närvis, tegi ta ikkagi esimesena murde seisuks 2:1, aga kohe järgmises geimis võttis Jarry selle tagasi ja lõpuks ei pidanud Tsitsipas vastu pingele ega vastase uskumatult heale mängule. Murdepalle võitis Jarry 9st 3 ja Tsitsipas 13st 2. Üldpunktid olid tšiillase kasuks 105:101.

Jarry ei ole oma 201-sentimeetrise pikkusega tüüpiline Lõuna-Ameerika tennisist, ehkki üks sarnane mängija on sealt kandist tulnud – 2009. aasta US Openi tšempion Juan Martin Del Potro (Argentiina), kes on 198 cm pikk ning lõi samamoodi servi ja eeskätt väga tugevalt. Ometi on Jarry oma kolm ATP tiitlit võitnud saviliivaväljakul, ehkki mängustiili poolest peaks talle kõvakate paremini sobima. Kuid eks kõik lõuna-ameeriklased on kasvanud üles ikkagi liivaväljakutel ja teavad selle katte omapära.

Peaks veel lisama, et Jarry on pärit tennisistide suguvõsast. Kõige tuntum neist on tema vanaisa Jaime Fillol, kes oli 1970ndatel parimal nädalal maailma 14. reket, võitis 9 turniiri ja oli paarismängus kahe slämmiturniiri finalist. Praegu 77-aastane vanaisa vaatas täna mängu tribüünilt Jarry abikaasa Laura kõrval istudes.

“Stefanose võitmine liivaväljakul on kindlasti hea saavutus,” ütles Jarry. “Olen õnnelik selle üle, kuidas võitlesin ja enda mängukindluse säilitasin. Püüdsin tema servil leida erinevaid viise murdmiseks. Tema tagakäelöögiga harjumine võttis aega, kuid pidin kohanema ja olen ülimalt rahul, et suutsin servi murda. Olen suutnud siin tennist nautida ja see on mind toonud poolfinaali. Mängin praegu üsna hästi, aga see vorm tuleb ka poolfinaaliks säilitada. See on kõige raskem ülesanne.”

Teise tšiillasena jõudis poolfinaali Djokovici alistaja Alejandro Tabilo (29), aga tema ülesanne oli palju lihtsam – alistada tuli maailma 56. reket Zhizhen Zhang (Hiina) ja sellega sai tšiillane juba eile hakkama tulemusega 6:3, 6:4. Tabilo, kes on küll rahvuselt tšiillane, aga sündinud Kanadas ja noorpõlves mängis selle riigi lipu all, on võitnud ainult ühe ATP turniiri. Mõistagi ei ole kumbki mänginud ATP Masters 1000 finaalis, aga nad ei pruugi ka sinna jõuda, sest üks vastane tuleks veel alistada.

Viimati tegi Tšiili tennises imet 2004. aasta Ateena olümpial, kui samuti kaks meest jõudis poolfinaali ja neist Nicolas Massu lõpuks kullani. Fernando Gonzalez pidi leppima pronksmedaliga, aga koos võitsid mehed paarismängu. Seega kulus ligi 20 aastat, enne kui kaks tšiillast taas suure turniiri poolfinaali jõudsid.

Tabilo kohtub poolfinaalis suurfavoriidiks kerkinud Alexander Zvereviga (Saksamaa, 3), kes on varem Rooma turniiri võitnud (2017) ja veel korra finaali jõudnud (2018). Viimasel ajal on Zverev edukam olnud Madridis, kus ta on kaks korda võitnud, aga liivaväljakutelt on tal 7 tiitlit, mis ilmselgelt annab talle soosikuseisuse.

Jarry ja ameeriklase Tommy Pauli (14) poolfinaali tulemust on raskem ennustada. Paul alistas 1/8 finaalis Daniil Medvedevi ja täna Hubert Hurkaczi (Poola, 7) 7:5, 3:6, 6:3. Paul on eelkõige näidanud väga head tõrjemängu. Medvedev võitis tema vastu 8st servigeimist ainult 3 ja täna sattus Hurkacz ka hätta, eriti otsustavas setis, kus väga hea servi poolest tuntud poolakas kaotas mängu viimased kolm pallingugeimi pärast seda, kui juhtis 2:0.

Ka Paul pole veel mänginud kordagi ATP Masters 1000 finaalis, seega vähemalt üks mees jõuab reedel esmakordse saavutuseni.

scroll to top