Tsitsipas ja Zverev kerkisid Rooma turniiri favoriitideks

Alexander Zverev. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Rooma ATP Masters 1000 turniiril selgusid täna veerandfinalistid. Kaheksa parema seas jätkab vaid kolm esikümne meest.

Jannik Sinneri (Itaalia) ja Carlos Alcarazi (Hispaania) vigastused ning Novak Djokovici (Serbia) alavorm jätsid võiduvõimalusi paljudele, kuid tundub, et teisena asetatud Daniil Medvedevist ei ole ikka liivaväljakul võitjat. Tõsi, iseenesest on see väide vale, sest just Rooma turniiri venelane eelmisel aastal võitis, aga see on ainus Medvedevi 20st tiitlist, mille ta on saavutanud saviliivakattel. Prantsusmaa lahtistel jõudis ta 2021. aastal veerandfinaali, aga viis korda on langenud välja avaringis. Isegi praeguses olukorras, kus suurimate favoriitide seis on kahtlane, ei tasuks Roland Garrosi võidu panust küll Medvedevi peale panna.

Täna kaotas Medvedev Tommy Paulile (USA, 14) 1:6, 4:6. Sealjuures kaotas Medvedev korra kuus ja korra neli geimi järjest. Esimeses setis sai Venemaa kuulsus lausa “kinnise muna” sest juhtis 1:0. Teises setis muutus Medvedevi 2:0 edu 2:4 kaotusseisuks. Kui arvestada, et viiest geimist kaks võitis Medvedev tõrjel, oli tema serv ikka kohutav. oma pallingul võitis ta täpselt pooled punktid (42st 21).

Suurteks favoriitideks on nüüd tõusnud Alexander Zverev (Saksamaa, 3) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 6). Zverev on ka pigem kõvakatte spetsialist, aga tema puhul ei saa rääkida liivaväljaku mänguoskuste puudumisest. Oma 21st ATP tiitlist on ta 7 ehk täpselt kolmandiku võitnud saviliival, nende hulgas ka kolm võitu Masters turniiridelt – 2017 Roomas ning 2018 ja 2021 Madridis. Zverev alistas täna Nuno Borgesi (Portugal) 6:2, 7:5 ja järgmine takistus teel finaali on Taylor Fritz (USA, 11), kes ju liiavaväljakul kuigi tugev pole.

Zverevi ja Fritzi kohtumise võitja läheb poolfinaalis arvatavasti kokku suurüllataja Alejandro Tabiloga (Tšiili, 29), kes pärast maailma esireketi Djokovici alistamist sai täna jagu ka Karen Hatšanovist (16) 7:6, 7:6. On üsna üllatav, et Tabilo võitis Hatšanovi vastu nii ässad (8:7) kui ka esimese servi punktid (77 vs 69%). Zverevil tundub olevat “sile tee” finaali, aga kui Tabilo alistas Djokovici ja Hatšanovi, siis miks mitte ka Zverevi? Märgime veel, et kui Zverev võidab Rooma turniiri, kerkib ta maailma edetabelis Medvedevi ette neljandaks.

Tabeli alumises pooles on Tsitsipas nüüd selga favoriit, sest tõeliselt veenvalt alistas ta täna 1/8 finaalis Alex De Minauri (Austraalia, 9) 6:1, 6:2. Kuid siin on lugu ka selles, et De Minaur on Tsitsipase “klient” – kreeklane juhib tema vastu omavahelistes mängudes 11:1. Kui Tsitsipas alistab veerandfinaalis oodatuld Nicolas Jarry (Tšiili, 21), tuleb talle poolfinaalis vastane Pauli ja Hubert Hurkaczi (Poola, 7) kohtumisest.

Hurkacz on Zverevi ja Tsitsipase kõrval kolmas esikümne mees, kes konkurentsis püsib. Ka tema pole liiaväljakute mängija – 8st ATP tiitlist vaid üks saviliival, tänavu Estorilis. Kuid ta alistas 3. ringis Rafael Nadali enda 6:1, 6:3 ning seejärel sai jagu kahest argentiinlasest Tomas Etcheverryst ja Sebastian Baezist, kes mõlemad on liivaväljaku spetsialistid. Kuid Tsitsipas oleks Hurkacziga kohtudes ikkagi selge soosik, sest ta servib ja lööb sama kõvasti nagu poolakas, aga on tagajoonel stabiilsem.