Daniil Glinka pääses Gruusias veerandfinaali

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kachretis (Gruusia) ITF-i M25 turniiril jõudis Daniil Glinka veerandfinaali, kui alistas viiendana asetatud Robin Bertrandi (Prantsusmaa, ATP 377.) 5:7, 6:1, 6:2.

Kohtumise otsustas periood, kus Glinka võitis kaheksa geimi järjest. See edukas seeria algas teise seti seisult 2:1 ja lõppes otsustava seti seisul 4:0, millega sisuliselt oli Glinka võidu kindlustanud. Esimeses setis tegi ainsa murde vastane seisul 5:5, aga õnneks see ei otsustanud mängu. Kokku võitis Glinka 10st murdepallist 5 ja Bertrand 5st 2. Servil oli Glinka kõigis elementides parem: ta võitis ässad 9:2, tegi vähem topeltvigu (1:3), lõi esimest servi sisse parema protsendiga (77 vs 65%) ja võitis esimese servi punkte tunduvalt rohkem (69 vs 47%). Väga üllatav oli, et prantslane sai kõvakattel esimeselt servilt alla poole punktidest.

Grete Gull mängis 2. ringi kohtumise W15 turniiril ja kaotas kaheksandana asetatud Virginia Ferrarale (Itaalia, WTA 838.) 5:7, 4:6. Tegemist oli täielikult murrete mänguga, lihtsam on öelda, kui palju oma servigeime kumbki võitis: nii esimeses kui ka teises setis võitis Ferrara neid kaks ja Gull ühe. Teises setis oli Gullil võimalus, sest ta juhtis 4:2, olles tolleks hetkeks võitnud kõik tõrjegeimid ja ühe oma servi. Ent pärast seda kaotas ta neli geimi järjest. Statistiliselt oli huvitav vaadata, palju siis võideti punkte esimeselt servilt. Kumbki ei saanud 50% kätte: Ferrara 48 ja Gull 39%. Kuid Gull mängis hea turniiri ja esmapilgul võiks öelda, et eesmärk pääseda WTA edetabelisse ja siis selle esituhandesse on reaalne.