fbpx
Close

Rafael Nadal naasis kindla võiduga

Rafael Nadal tänab Barcelona publikut pärast võitu. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast kolmekuulist pausi võistlustennisesse naasnud Rafael Nadal (Hispaania) alistas Barcelona ATP 500 turniiri esimeses ringis Flavio Cobolli (Itaalia, ATP 62.) 6:2, 6:3.

Teises setis Nadal küll ühe oma pallingu kaotas, aga kuna ta murdis vastase servi kaks korda, oli võit suhteliselt kindel. Esimeses setis polnud hispaanlasel üldse raskusi, oma neljas servigeimis kaotas ta kokku ainult viis punkti ja muidugi ei olnud siis vastasel ka murdepalli.

Enne turniiri ütles Nadal, et on saanud nädala hästi treenida, kuid tegi otsuse osaleda üsna viimasel minutil. Kauaaegne maailma esireket ja slämmiturniiride 22-kordne lisas, et praegu enam ei mõtle sellele, kas saab veel tipptasemel mängida või mitte. “Mul kulus puusaoperatsioonist taastumiseks terve aasta ja ma ei saanud mängida loodetud hulga turniire. Kuid pean aktsepteerima, et kui saan, siis saan, aga kui ei saa, siis ei saa. Kuigi mul on valus jätta turniire vahele, pean mõtlema, et kogu mu varasem karjäär kaalub selle kuhjaga üle. Praegu olen kahjuks teistsuguses seisus.” Nadal saab turniiridele pääsuks veel päris kaua kasutada vigastuseelset edetabelikohta (protected ranking).

Teises ringis ootab Nadali aga tõsine katsumus, sest ta mängib neljandana asetatud Alex De Minauriga (Austraalia), kes on maailma edetabelis 11. kohal. Nadal juhib omavahelistes mängudes 3:1, kuid vaevalt see praegu midagi loeb, sest viimase võidu teenis hispaanlane 2020. aastal, aga mullu kaotas De Minaurile United Cupil. Kuid just siis saidki Nadali puusahädad alguse.

Kui Nadal pidas täna õhtul alles esimese ringi mängu, siis alanud on ka teise ringi kohtumised ja märkimisväärne tulemus oli Andrei Rublevi (2) 4:6, 6:7 kaotus Brandon Nakashimale (USA, ATP 67.). Rublev ei saa kuidagi jalgu alla – pärast Andy Murray alistamist Indian Wellsi teises ringis on ta kaotanud neli mängu järjest, kusjuures ükski tema alistajaist ei kuulunud isegi TOP30 sekka.

Võiks isegi pakkuda, et Rublevi allakäik hakkas pihta hoopis Dubais, kus ta poolfinaalis Aleksandr Bubliki (Ksahstan) vastu diskvalifitseeriti otsustava seti seisul 5:6. Väidetavalt sõimas Rublev joonekohtunikku, aga venelane ise väidab, et ei kasutanud solvavaid ega ebatsensuurseid sõnu ja tema juttu kinnitas ka Bublik. Paraku otsustas kohtunik teisiti ja pärast seda ebameeldivat seika ongi Rublev võitnud ainult ühe mängu. Esialgu ta esikümnest välja ilmselt ei lange, sest Madridis, Roomas ja Roland Garrosi slämmiturniiril tal palju punkte kaitsta pole.

scroll to top