Felix Auger-Aliassime jõudis veerandfinaalist finaali kuue geimiga

Felix Auger-Aliassime Madridis. / Foto: AFP/Scanpix

Maailma 35. reket Felix Auger-Aliassime (Kanada) jõudis Madridi turniiris finaali selliselt, et mängis veerand- ja poolfinaalis kokku kuus geimi.

Loobumised on kahjuks saanud Madridi ATP Mastersi märksõnaks. Auger-Aliassime sai kõigepealt mänguta võidu Jannik Sinnerilt (Itaalia, 1) ja täna loobumisvõidu Jiri Leheckalt (Tšehhi, 30) seisul 3:3, 30:30. Omakorda oli Lehecka veerandfinaalis piirdunud ühe setiga, sest pärast tema 6:4 võitu loobus Daniil Medvedev (3). Mis täpselt Leheckal valutama hakkas, polegi teada.

Lisaks on juba Carlos Alcaraz (Hispaania, 2), kes kurtis käelaba valu pärast kaotust veerandfinaalis Andrei Rublevile (7), teatanud, et järgmise nädala Rooma Masters 1000 turniiril ta ei mängi. Kuid itaallaste õnneks peaks nüüd naasma maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), kes Madridist sootuks puudus. Kui Medvedev ja Sinner ennast korda saavad, on turniir vähemalt sama tugev.

Kuid teatamata on siin loos veel see, kes Madridi finaalis Auger-Aliassime’iga mängib. Selleks on Rublev, kes täna alistas Taylor Fritzi (USA, 12) 6:4, 6:3. Fritz alustas mängu murdega, aga Rublev kohe viigistas 1:1. Seejärel hoiti servi kindlamalt, aga kümnendas geimis murdis Rublev lausa nulliga. Teises setis piisas talle ühest murdest. Fritz ei olnud venelasele soodne vastane, sest enne tänast oli ta omavahelistes mängudes 3:5 taga, kuid ainsa kohtumise saviliival (2023 Monte Carlo poolfinaal) oli Rublev võitnud. Kindlasti on need mehed mänginud omavahel ka noorteklassis (mõlemad on sündinud 1997), aga selle statistika leidmiseks tuleks kõvasti uurimistööd teha.

Auger-Aliassime’i vastu on Rublev ees 4:1, kuid liival on nad mänginud vaid korra 2018. aastal Umagis, kui kumbki polnud TOP50 mängija. Kõik nende viis omavahelist mängu on peetud väiksematel (ATP 250 või ATP 500) turniiridel, seega on homne kohtumine erand. Ühe näitaja poolest on kanadalane ka Rublevist ees – ta on jõudnud slämmiturniiril poolfinaali (US Open 2021), aga Rublev pole veerandfinaalist edasi saanud.

Mõlemal finalistil on 2024. aasta pigem kulgenud mõõna tähe all. Rublevil on siiski aasta võitude-kaotuste bilanss 20-8, kuid ta polnud seni Masters-turniiridel 3. ringist kaugemale jõudnud. Kanadalane on nüüd võitnud 15 ja kaotanud 10 mängu, kuid sisuliselt ei olnud tal enne Madridi 1/8 finaalis Casper Ruudi (Norra, 6) alistamist ühtki head võitu.