fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas võitis kolmandat korda Monte Carlo turniiri

Seda karikat sai Stefanos Tsitsipas suudelda kolmandat korda. / Foto: AP/Scanpix

Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 12) on nüüd tänapäeva tennisistidest Rafael Nadali järel enim kordi võitnud Monte Carlo Mastersi, kui teenis täna kolmanda tiitli.

Kui minna kõigepealt ajalukku, siis profiajastul on Nadal võitnud Monte Carlos 11 korda, aga järgnevad mehed mitte rohkem kui kolm korda, nende seas on Björn Borg, Thomas Muster ja nüüd Tsitsipas. Aga kuna Monte Carlo turniir on väga vana, paikneb tiitlite arvu poolest Nadali järel teisel kohal hoopis britt Reginald Doherty, kes võitis kuus korda ajavahemikus 1897 kuni 1904.

Tsitsipas alistas tänases finaalis üpris veenvalt Casper Ruudi (Norra, 8) 6:1, 6:4, kuigi teine sett oli pikk (kestis täpselt tunni) ja tasavägine. Ruudil oli teises setis viis murdepalli ja Tsitsipasel ainult kaks, aga just kreeklane selle murde tegi ja seda seisul 5:4, kui enam Ruudil tagasimurdmise võimalust ei jäänud. Kokku päästis Tsitsipas 8 murdepalli ja ta ei loovutanudki oma servi.

Kreeklase näitajad – 30 äralööki ja 18 lihtviga – on liivaväljaku kohta ülihead, sest aeglase põrkega kattel mängitakse pikemaid punkte, kus eksimise võimalus suureneb ja äralööke on raskem teha kui kõvakattel või murul. Esimeses setis domineeris võitja tagajoonel väga kindlalt, sest ta võitis pikki pallivahetusi 30st 20 ehk 2/3. Ruud eksis palju eeskäega, kuid norralase mäng paranes teises setis. Paraku polnud see piisav vähemalt ühegi seti võitmiseks.

Tsitsipasele oli tänane võit suur kergendus, sest alates 2023 aprillist ehk täpselt aasta jooksul oli kreeklane maailma edetabelis langenud kolmandalt kohalt 12ndaks. Selle perioodi jooksul Tsitsipas küll võitis kaks tiitlit, kuid seda ATP250 turniiridel Mallorcal ja Los Caboses. Kuid näiteks Masters turniiride finaali jõudis kreeklane 2022. aastal kolm korda, mullu mitte kordagi.

Maailma edetabelis kerkib Tsitsipas võiduga seitsmendaks, millega ta ainult taastab oma jaanuari edetabelikoha. Kuid šansse kõrgemale tõusta on, sest palju punkte Tsitsipasel lähiajal kaitsta pole. “Mul on olnud raske aeg, seepärast tundub lausa imeline tõusta tagasi poodiumile,” ütles Tsitsipas. “Olen praegu tänulik perele ja kõigile sõpradele ning tänan ka Jumalat, kes selle võidu võimalikuks tegi. Kolmas kord oli minu jaoks isegi veel erilisem kui siin saadud teine võit.”

scroll to top