fbpx
Close

Ruud sai Tsitsipaselt revanši

Casper Ruud autasustamisel. / Foto: AFP/Scanpix

Teist nädalat järjest kohtusid Lõuna-Euroopa liivaväljakute turneel finaalis Casper Ruud (Norra, 3) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5). Kui Monte Carlos oli võitnud Tsitsipas, siis täna Barcelona ATP 500 turniiril sai Ruud revanši tulemusega 7:5, 6:3.

Variant oli muidugi kasulikum Tsitsipasele, sest Monte Carlos mängiti suurematele punktidele. Lisaks olid seal rivaalide seas ka edetabelis kõrgemal asuvaid mängijaid, kuid Barcelonas olid Ruud ja Tsitsipas edetabeli põhjal kaks paremat. Kuid miks nad olid siis kolmanda ja viienda asetusega? Sest esimese asetusega Carlos Alcaraz (Hispaania) loobus ja teise asetusega Andrei Rublev oli esmaspäevaks juba langenud edetabelis Ruudi ja Tsitsipase taha. Samuti oli kreeklane möödunud neljanda asetusega Alex De Minaurist (Austraalia, 4). Teatavasti toimub aga turniiri loosimine enne uue nädala edetabeli avaldamist.

Niisiis kohtusid finaalis kaks soosikut ja Monte Carlo võitja Tsitsipas jätkas sealt, kus pooleli jäi, murdes Ruudi servi kohe esimeses geimis. Aga edaspidises mängus tegi murdeid (kokku kolm) ainult Ruud. Norralane ei seisnud enam silmitsi ühegi murdepalliga ja teises setis võitis ta oma servil punktid lausa 20:3. Hiilgav servimäng Ruudilt ja selle tunnistuseks esimese servi õnnestumisprotsent 80 ja esimeselt servilt võidetud punktid (78%). Tsitsipase vastavad näitajad olid 57 ja 63% ning ainult sellega, et kreeklane lõi ühe ässa rohkem (3:2) ei saa tema servi õnnestunuks pidada. Seega on kaks meest nüüd sel kevadel formaalselt võrdsed, aga Tsitsipase võit prestiižsem.

Loomulikult peame mainima, kuidas läks vigastuspausilt naasnud Rafael Nadalil, sest tema võidust kirjutasime teisipäeval. Teises ringis sai kunagine liivaväljakute kuningas lüüa De Minaurilt 5:7, 1:6. Vähemalt võib Nadal ennast lohutada, et nõrgale mängijale ta ei kaotanud. Kuid Minaur ise kolmandast ringist kaugemale ei jõudnudki, sest kaotas Arthur Filsile (Prantsusmaa, 16).

Münchenis üllatas ja ühtlasi rõõmustas läbikülmunud kodupublikut Jan-Lennard Struff (Saksamaa, 4), kes finaalis lõi Taylor Fritzi (USA, 3) 7:5, 6:3 ehk täpselt sama tulemusega nagu Ruud Tsitsipast. Publik oli külmunud selle pärast, et Münchenis oli finaali ajal ainult 2-3 kraadi sooja ja tibutas vihma. Californiast pärit Fritz käis isegi kohtunikule kurtmas, kas sellistes tingimustes ikka peab mängu jätkama, aga mis seal teha, ega ju täna ilm paremaks ei läinud. Osa pealtvaatajail olid lisaks talveriietusele ümber ka soojad tekid.

Müncheni turniiri kahe kõrgema asetusega mängija käsi hästi ei käinud. Kodupubliku suurim lootus Alexander Zverev (1) kaotas veerandfinaalis Cristian Garinile (Tšiili) ja Holger Rune (Taani, 2) poolfinaalis Struffile. Võiks ju öelda, et poolfinaali jõudmine pole liiga halb, aga Rune kaotas lausa 2:6, 0:6, millega taas näita oma tujukust – vahel ta lihtsalt ei viitsi pingutada.

Just esmaspäeval Tennisnet kirjutas, et noorest Ben Sheltonist sai uus USA esireket, aga homme võtab Fritz selle koha tagasi, sest läheb 80 punktiga Sheltonist ette. Esikümnes ei tulnud sel nädalal mingeid muutusi – nii Zverev, Ruud kui ka Tsitsipas säilitasid oma koha, samuti püsivad 11.-12. kohal De Minaur ja Rune.

scroll to top