fbpx
Close

Eesti tennisistid said paarismängus nappe kaotusi

Ingrid Neel. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kolm Eesti tennisisti mängis täna Kas WTA 125K või ITF-i turniiri paarismängu poolfinaalis, aga kahjuks keegi neist ei võitnud.

Täna pidi mängima kuus eestlannat, ent Maileen Nuudi ja tema paarilise loobumisest Santa Margherita di Pulas juba teatasime, ent Grete Gull/Anna Maria Tottrup Kursumlijska Banjas vihma tõttu väljakule ei saanud ja peavad poolfinaali homme.

Numbriliselt kõige tasavägisem oli Ingrid Neeli ja Anna Danilina (Kasahstan, 4) kaotus Lleida WTA 125K turniiril esimesena asetatud Nicole Melichar-Martinezile (USA) ja Ellen Perezile (Austraalia). Neeli ja tema paarilise kaotusnumbriteks kirjutati 2:6, 6:4, 10:12. Pikad setid kulgesid rahulikult, nende võitjapaar pääses kiiresti murdega ette ja hoidis edu.

Tie-break’is oli aga palju minimurdeid. Danilina-Neel juhtisid 4:1, kuid kaotasid sellelt seisult oma servil mõlemad punktid. Pärast veel mitut murret oli tasakaal uuesti käes seisul 6:7, kui servima asusid Danilina/Neel. Nüüd hoidsid mõlemad pallingut ja kordamööda juhiti, kuni vastased seisul 11:10 võtsid tõrjel võidupunkti. Eesti-Kasahstani paari ainus matšpall oli seisul 10:9.

Antalya W15 turniiril olid aga Liisa Varulil ja Samira di Stefanol (Itaalia, 4) isegi suuremad šansid võita kui Neelil ja tema paarilisel. Nimelt juhtisid nad teisena asetatud Jaapani paari Anri Nagata/Rinon Okuwaki vastu 6:3, 3:0. Vastased jõudsid viigini seisuks 4:4 ja siis murdsid veel ühe servi seti võiduks. Tie-break’is olid Di Stefano/Varul ees 5:2, kuid pärast seda said ainult ühe punkti. Seega läks samas mängus kaduma kaks edu ja kohtumine kaotati 6:3, 4:6, 6:10.

Mingil määral halb üllatus oli Varbergis W15 turniiril esimesena asetatud Elena Malõgina ja Merel Hoedti (Holland) kaotus neljandana asetatud rootslannadele Ida Johanssonile ja Jacqueline Nylander Alteliusele 4:6, 4:6. Kuid mingit erilist draamat ei olnud, sest vastased juhtisid mõlema seti keskel murdega.

scroll to top