fbpx
Close

Üllatusmees Nicolas Jarry pääses Roomas finaali

Nicolas Jarry tähistab võitu, tabloolt on näha ka mängu kestus. / Foto: AP/Scanpix

Tšiili tennise täielik pidu jäi täna Rooma Masters 1000 turniiril siiski ära, kuid üks kahest selle riigi poolfinalistist, 28-aastane Nicolas Jarry (21) suutis siiski end finaali murda.

Esimeses poolfinaalis võitis Alexander Zverev (Saksamaa, 3) Alejandro Tabilo (Tšiili, 29) 1:6, 7:6, 6:2. Nagu tulemus näitab, ei olnud Tabilo finaalipääsust kaugel. Teises setis oli ainult temal üks murdepall, aga lõpuks otsustas tie-break, kus tšiillane algul minimurdega juhtis, aga kaotas 4:7. Kolmandas setis ta enam vastupanu osutada ei suutnud.

“Teises setis ma lihtsalt üritasin kuidagi mängus püsida,” ütles Zverev. “Suutsin natuke rohkem energiat mängu panna. Ootasin kannatlikult oma šanssi. Esimeses setis ta sisuliselt pühkis mu väljakult minema. Ma ei mänginud hästi, aga tema oli selle põhjus. Ta ei lasknud mul rütmi kätte saada. Kuid olen õnnelik, et teise seti tie-break’is suutsin murrangu tuua.”

Tabilo, kes polnud kuni poolfinaalini kaotanud ühtki setti, hoolitses turniiri suurima üllatuse eest, kui lülitas 3. ringis välja maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia). Tema võiduseeria jäi kümnemänguliseks, sest enne Rooma turniiri võitis ta Aix-en-Provence’is Challenger 175 turniiri.

Kohaliku aja järgi ligi keskööni veninud teises poolfinaalis võis pärast teist setti karta, et ka Jarryt tabab kaasmaalase saatus, sest temagi kaotas pärast avaseti võitmist teise Tommy Paulile (USA, 14) 6:7. Enne seda mängu võis Jarryt pidada Rooma turniiri parimaks servijaks, aga Pauli parimaks tõrjujaks. Teises setis hakkasidki Pauli tõrjed imet tegema ja ameeriklane tuli välja seisust, kus ta oli seti ja murdega taga. Aga sisuliselt said otsustavaks ikkagi Jarry lihtvead. mida ta teises setis tegi 24 ja Paul ainult 4. Jarry oli terve mängu äralöökidega peal, aga nii suurt kaotust lihtvigade arvestuses ei kannatanud ta välja. Pealegi mängis Paul lausa ideaalse tie-break’i, mille võitis 7:4.

Otsustavas seti algul oli mõlemal murdepall, mis jäi realiseerimata, aga seisul 3:2 Jarry siiski murdis. Paul tõrjus endiselt hästi, aga nüüd pani Jarry sellele vastu väga riskantse mängu, mis aeg-ajalt ennast ei õigustanud, aga tervikuna siiski õigustas. Jarry võitis 6:3, 6:7, 6:3, aga veel viimane geim kestis tosin minutit ja seal andis tšiillane käest 40:0 edu (kolm matšpalli) ja pidi pärast seda veel päästma kaks murdepalli. Kui neljapäeval Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) vastu päästis Jarry 13st murdepallist 11, siis täna 6st 5. Üllatav oli aga see, et viis geimi rohkem võitnud Jarry ei jäänud punktidega peale, vaid see arvestus lõppes viigiliselt 103:103. Tulemuse põhjal võiks arvata, et Jarry oli selgelt parem, aga nii see polnud. Visad olid mõlemad ja üks sai selle eest tasu karjääri esimese Masters 1000 finaali näol.

Äralöögid võitis Jarry lõpuks 33:20, aga tegi 49 lihtviga Pauli 15 vastu. Sellega on võitja miinuses, aga sunnitud vigu oli Paulil märksa rohkem.

Millised võimalused on finalistidel ATP edetabelis tõusta? Zverev ei ole finaalipääsuga veel ühtki kohta tõusnud, aga kui ta Rooma turniiri võidab, läheb ta Daniil Medvedevist mööda maailma neljandaks reketiks. Jarry on juba taganud endale karjääri kõrgeima edetabelikoha, mis on 17. Finaali võitmine kergitaks tšiillase 15ndaks, otse Pauli seljataha.

scroll to top