Adrian Shein tegi Käärikul Tennis Europe`i U12 turniiril puhta töö

Adrian Shein kahe võidukarikaga. / Foto: Nadja Shein

Käärikul laupäeval lõppenud Tennis Europe`i U12 2. kategooria turniir Estonian Junior Open kujunes Eesti tulevikutegijate jaoks edukaks, sest võitmatuks jäi Eesti U12 poiste edetabeli esinumber Adrian Shein ja seda nii üksik – kui paarismängus koos soomlase Max Karkkaineniga! Tüdrukute üksikmängus jõudis Vera Morozova finaali ning paarismängu võitsid Alisa Lokk/Polina Shestakova.

Adrian Sheini ülekaal kogu turniiri vältel oli mäekõrgune, näiteks alagrupiturniiril loovutas ta kolmes kohtumises vastastele kokku ainult ühe geimi! Alagrupi võitsid täiseduga ja pääsesid eestlastest edasi veerandfinaali veel Roger Moose ja Karl Friedrich Rinne. Rinne jäi veerandfinaalis alla Soome poisile Max Karkkainenile 2:6, 2:6. Roger Moose pidas tulise lahingu Läti esindaja Andrejs Gilodoga ning võitis kolmesetilise matši 3:6, 6:3, 11:9, Shein pääses poolfinaali aga mänguta, sest sai lätlaselt Dzoni Toms Martensilt loobumisvõidu. Poolfinaalis kohtusidki kaks eesti poissi omavahel. Shein pani pärast tasavägist avasetti oma paremuse maksma 6:4, 6:0 ja jõudis finaali, kus kohtus oma paarismängupartneri Max Karkkaineniga. Shein dikteeris kogu matši ning 6:3, 6:2 võiduga kindlustas endale esimese TE U12 turniirivõidu!

Poiste paarismängus alistas Eesti duo Moose/Robin Julius Sepp, poolfinaalis Läti paari Andrejs Gilodo/Sebastians Sausa 6:3, 6:4. Teises poolfinaalis olid kaks Eesti mängijat teine teisel pool võrku, kui Shein moodustas paari Karkkaineniga ning Hugo Vahur oli paaris leedulase Robertas Sakmonasega. Shein/Karkkainen olid paremad 6:0, 6:1 ning ka finaalis alistasid nad Moose/Sepa täpselt sama skooriga 6:0, 6:1!

Tüdrukute turniiril jõudsid veerandfinaali viis Eesti piigat.  Kahes paaris läksid kokku Eesti noormängijad. Joanna Toomiste alistas punkt-punkti heitluses Katrin Kiige 6:3, 3:6, 11:9 ja Vera Morozova Arsineh Kazinjani 6:1, 6:1, Ieva Bželenko oli parem Itaalia tüdrukust Sofia Traversost 7:5, 6:0 ja kohtus nelja parema seas just Vera Morozovaga. Võitja selgitamiseks läks vaja kolmandat tie break setti, milles tõmbas pikema kõrre Morozova 6:3, 3:6, 10:4 ning pääses finaali. Toomiste pidi poolfinaalis tunnistama Mila Berta (Rootsi) 6:0, 6:3 paremust. Finaalis pingutas Morozova küll kõvasti ent Berta oli siiski 6:3, 6:2 parem ning turniirivõit läks Rootsi.

Tüdrukute paarismängus jõudsid poolfinaali Ronja Aarmaa/Laura Kuldmaa (Eesti), kes jäid seal alla Rootsi/Läti duole Mila Berta/Gabriela Januzeme 0:6, 3:6 ning Natali Käbi Kaarma/Joanna Toomiste  – Alisa Lokk/Polina Shestakova (mõlemad paarid Eesti), kust võitjana väljusid viimased 6:3, 6:1 Finaalis alistasid Lokk/Shestakova Berta/Jaunzeme 7:5, 6:1 ning võitsid teise TE U12 paarismänguturniir tiitli järjest, sest eelmisel nädalal võidutsesid nad Viljandis.

Käärikul oli turniiri vältel ilus päikeseline ilm, supertingimused turniiri läbiviimiseks, kahjuks oli välismaa mängijate esindatus just tütarlaste turniiril kasin, sest 31st tennisistist oli välisriikidest ainult seitse noort!  2021. aastal mängis Käärikul tüdrukute alagrupiturniiril 20 välisriikide sportlast, sealhulgas mängijad Prantsusmaalt, Türgist, Suurbritanniast ja Saksamaalt.

Juba esmaspäeval algab Käärikul TE U14 2. kategooria põhiturniir, kus meie noormängijad saavad  mõõtu võtta Läti, Leedu, Soome, Rootsi ja Saksamaa ning Šveitsi (poiste seas pääses läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse Šveitsi lipu all võistlev eestlane, veel U12 vanuseklassi kuuluv Daniel Lõhmus) noortennisistidega. Tõsi, tütarlaste turniiril on lisaks Eesti noorsportlastele põhitabelis veel vaid viis mängijat Lätist, kaks Soome tüdrukut ning üks Lätis elav tütarlaps, kes mängib neutraalse lipu all.