Vladimir Ivanov maailma kuuendale juuniorile vastu ei saanud

Vladimir Ivanov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tondi tennisekeskuses alanud Merko Cupil, mis on ühtlasi Eesti ja Läti maavõistlus, asusid külalised juhtima, kui Karlis Ozolinš alistas Vladimir Ivanovi 6:1, 6:3.

Ozolinš (ATP 1133.) on küll maailma edetabelis Ivanovist (738.) ligi nelisada kohta taga, kuid maailma juunioride kuuenda reketina on 18-aastase mängija tase mõistagi kõrgem. “Juunioride esikümme mängib umbes TOP 300 tasemel,” arvas Ivanov ise pärast mängu.

Igatahes oli esimestest geimidest peale tunda, et kui lätlane saab Ivanovi pallingu tõrjumisega enam-vähem hakkama, siis Eesti tennisist jäi üsna kõvasti hättta. Esimeses setis ei loovutanud Ozolinš esimesel pallingul ühtki punkti ja alles teise seti algul Ivanov lõpuks ühe punkti siiski võitis. Selles geimis teeniksi eestlane oma ainsad kaks murdepalli, aga tähtsal hetkel servis Ozolinš taas edukalt.

Ka Ivanov mängis vastase murdepalle üsna edukalt ja päästis mitmeid raskeid olukordi, aga neljal korral tuli tal ikkagi serv loovutada. Pärast mängu kiitis Ivanov hoopis Ozolinši teist servi. “See on tal maailmaklass. Lööb niimoodi, et rünnata ei saa,” ütles Ivanov.

Vova kiitis vastase esitust, kuid raputas ka endale tuhka pähe – selge see, et 1:6, 3:6 ainult servi arvelt kaotada ei saa. “Rahvast oli palju kohale tulnud ja see pani mulle pinge peale. Tahtsin näidata poolehoidjaile ilusat tennist, aga pingutasin üle. Tagajoonelt ei olnud vastane teab mis ohtlik, aga ma ise tegin palju praaki,” võttis Ivanov kokku.

Merko Cupi teises mängus kohtub Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) Läti teise reketi Anastasija Sevastovaga (43.).