fbpx
Close

Merko Cup lainetab tennisefännide peades tänaseni

– Merko Cupi osalejad, korraldajad ja EOK-i president Urmas Sõõrumaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Tennisnet vestles nelja erineva tenniseringkonna inimesega Merko Cupi teemadel – küsimustele vastasid Kairi Vilderson, Peeter Saks, Andrus Kivi ja Ken-Kristjan Toomjõe. Teemadeks üldine mulje üritusest, eredamad hetked ja mis võimalus oleks tulevikus sarnast kohtumist korraldada.

Küsimused olid järgnevad:

  1. Kuidas Merko Cup üritusena meeldis ja mis eriti meelde jäi?
  2. Kas võiks võimalusel selliseid üritusi veel teha, mitte ainult koroona ajal?

Kairi Vilderson, moedisainer ja omanimelise kaubamärgi omanik, aktiivne harrastustennisist

“Merko Cup oli väga vahva tenniseturniir –  põnevalt tasavägine, väga mõnusa meeleoluga, oli nii draamat kui  intriigi. Eranditult kõik mängud olid huvitavad. Eriliselt jäid siiski meelde just Kaia mängud, kuna teda on vähem olnud võimalik mängimas näha. Olen ise suur tennisehuviline ja  ei jäta ühtegi meie tüdrukute mängude ülekannet vaatamata. Aga olla tennisehallis kohapeal ja vaadata maailma tipptasemel tennist nii lähedalt ja lives oli lihtsalt vapustav, kohati oli see lausa magusvalus. Väga armas oli ka lõputseremoonial Jürgen Zoppi meeleolukas tänukõne tüdrukutele koos naljaga meestekandmisest.”

“Kindlasti võiks selliseid üritusi rohkem olla, kui neid oleks vaid võimalik tipptennisistide mängugraafikusse paigutada. Teada ju on, et see ei ole lihtne. Suured tänud mängijatele ja korraldajatele, emotsioonid sellelt turniirilt jäävad veel pikaks ajaks  minuga.”


Peeter Saks, tennise toetajast ärimees (BaltCap), aktiivne kaasalööja teise liiga paarismängus

“Väga meeldis, nii heal tasemel tennist ei näe Eestis tihti. Hoolimata kaotustest mängisid ka mehed väga hästi, kahju oli mõnest otsustavast punktist, mis jäid kasutamata. Eks see oli veidi närvides kinni, pole ju sellisel tasemel ja suure publiku ees ammu mängitud.”

“Muidugi võiks selliseid turniire rohkemgi olla, aga pole kindel kas niigi tihedate mängugraafikute vahel on võimalik sellist aega leida. Mulle tundub suhteliselt võimatu.”

Andrus Kivi, ärimees, kelle ettevõte Unigrass on momendil suurim tenniseväljakute ehitaja Eestis

“Mulle Merko Cup väga meeldis, n-ö koroonaajastul oli see tennisesõprade jaoks äge üritus, millele kaasa elada. Pea ainuke Eestis tänavu toimunud tenniseüritus, mis Merko Cupi (ja ka Fed Cupiga) konkureerib, on täiskasvanute Eesti Meistrivõistlused, aga see on ka ikkagi taseme poolest oluliselt madalam. Hea, et on võtta sellised kõrgetasemelised naabrid, sest näiteks Soome või Leeduga oleksid mängud tõenäoliselt oluliselt igavamad.”

“Kui on võrdsel tasemel mängijaid, siis erinevate riikide vahel võiks neid võimalusel ikka teha – oleks kui kohalik Fed Cup. Aga seda siis tõenäoliselt mitte rohkem kui kord aastas, arvestades kui tihe on profimängijate turniirigraafik.”

Ken-Kristjan Toomjõe, tennisetreener, aktiivne tennise-, padeli- ja rannatennise mängija

“Üritusega jäin väga rahule! Tore taas näha võistlusmänge üle pika aja ning hea, et kõik mängijad panustasid endast sada protsenti. Pole lihtne saada tippmängijaid sellisele võistlusele! Ainuke negatiivne pool oli mängude ajakava, mis venis hiliste õhtutundideni.”

“Selliseid mänge võiks tõesti tihedamini tuua Eesti rahvale koju kätte. Fed Cup on ka suureks abiks, et näha häid mänge. Järgmiseks riigiks, kellega analoogseid matše korraldada, võiks olla näiteks Soome või Rootsi.”

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top