fbpx
Close

Merko Cupi must hobune Karlis Ozolins

– Karlis Ozolins / Foto: arhiiv

Kolmapäeval algava Merko Cupi raames Tallinnasse saabuv Läti koondis koosneb lisaks parimal hetkel maailma edetabelis 5.kohal paiknenud Jelena Ostapenkole, 10.positsioonil olnud Ernests Gulbisle ja 15.edetabeli reale jõudnud Anastasija Sevastovale, alles hiljuti edetabelisse pääsenud Karlis Ozolinsist (ATP 1133).

15.juunil 18-aastaseks saanud Ozolins jõudis tänavu juunioride Austraalia lahtistel meistrivõistlustel poolfinaali ja paikneb juunioride maailma edetabelis 6. kohal. Kui Ozolins on eestlastele tundmatu, siis tema ei tea midagi ka Eesti mängijatest.

“Kui ausalt öelda, siis ma pole neid kunagi näinud. Ma ei tea, kuidas nad mängivad. Mul pole aimu ka,” tunnistas Ozolins.

“Ma üritan alati mängida agressiivselt ja nii hästi kui oskan. Ma üritan alati saada lihtsaid punkte oma servil ja lihtsalt olla agressiivne. Eks paistab, kas sellest piisab,” kirjeldas Ozolins oma mängustiili.

Ozolins, kes on karjääri jooksul võitnud 6 juunioride turniiri, neist 5 eelmisel aastal ja kõik kõvakattega väljakul, annab endale aru, et meestega on hoopis raskem mängida.

“Loomulikult on seal vahe sees. Mul on muidugi raske öelda, sest ma olen mänginud sel aastal ainult ühel meeste turniiril ja ma jõudsin seal finaali. Kindlasti on vahe sees juunioridel ja meestel, sest mehed ei anna sulle eriti lihtsaid punkte, aga ma olen mänginud ka juunioride Suure slämmi turniiridel, kus tase on väga kõrge. Vahe on sees, aga mitte nii suur, kui ma enne mängima hakkamist arvasin,” rääkis oma selle aasta ainsal meeste turniiril poolfinaalis maailma 538.reketi Vitali Sachko 6:3, 7:5 üle mänginud Ozolins. Finaalis jäi ta tasavägises kohtumises 4:6, 4:6 alla Danilo Kalenichenkole (ATP 461).

Seega vaatamata edetabeli kohale tuleb Ozolins turniirile võidumõtetega.

“Kindlasti. Eestlaste ja leedulaste vastu me tahame ja üritame alati võita,” ei teinud Ozolins suurt saladust, et naabrite vastu maitseb võit eriti magusalt.

29. ja 30. juulil toimub Tallinnas Tondi Tennisekeskuses Merko Cup Eesti-Läti maavõistlus tennises, kus vastamisi asuvad Eesti ja Läti parimad nais- ja meestennisistid.

Pileteid maavõistlusele saab osta Piletilevist!

Autor Maxim Tuul

scroll to top