Anett Kontaveit oli suurt eduseisu maha mängimas, aga imekombel kiskus võidu välja

– Anett Kontaveidil rusikas püsti / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Merko Cupi teisel võistluspäeval on peaaegu kõik mängud olnud omamoodi põnevusetendused ja erand polnud ka kohtumine Anett Kontaveidi ja Jelena Ostapenko vahel, mille eestlanna võitis 6:2, 6:7, 10:7.

Aga kuidas Anett võitis!? Viis publiku infarkti äärele ja kui seis tundus peaaegu lootusetu, kiskus siiski võidu vastaselt ära.

Esimene sett tõotas Kontaveidi kiiret “jalutuskäiku” – ta võitis 21 minutiga 6:2, kusjuures oma pallingul loovutas vaid mõned üksikud punktid. Tempokates pallivahetustes oli ta Ostapenkost enamasti sammu võrra ees ja lätlase tuntud pommlöögid ei pääsenud maksvusele.

Kuigi ka teises setis asus Anett juhtima, oli see algusest peale tasavägisem. Erinevalt esimesest setist venisid geimid nüüd pikemaks, aga Ostapenkol ei tekkinud ikka veel ühtki murdepalli. Oma servigeimis, mille lätlanna kaotas, tegi ta aga neli topeltviga. Tõsi, see oli ka väga pikk geim. Ostapenko oli juba taga 1:4, 15:40, kui ta järsku ärkas ja hakkas laitmatult mängima. Võib-olla tõmbas Kontaveit ka kerge võidu ootuses tempot maha, aga suurem teene mängu murrangu toomises oli ikka Ostapenkol endal. Ta sai ka esimese murdepalli, kuid esialgu Kontaveit veel hoidis servi – 5:2.

Siis läks kõik allamäge. Ostapenko valitses ja kuigi ta veel seisul 6:5 andis oma servi ära, oli ta tie-break’is vääramatu – 7:1.

– Jelena Ostapenko pole rahul kohtuniku otsusega / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kuid üks tie-break jäi veel – otsustava seti asemel mängitav geim kümne punktini. Ostapenko sai siingi ette 6:3, kui järsku lätlanna eksis kaks korda järjest jämedalt. Need vead ja muidugi publiku toetus andsid väsinud Anettile uue hingamise. Seisult 5:7 lõpetas ta mängu viie võidetud punktiga ja need pallivahetused meenutasid lõpuks ometi seda mängu, mis oli toimunud pooleteise seti jooksul. Aga see vahepealne mõõn tuleks küll Kontaveidil kiiresti unustada.

Täna on kõik viis kohtumist lõppenud otsustava geimiga, eile seevastu andsid kõik mängud tulemuse kahes setis. Uskumatu pööre vähemalt põnevuse osas! Tulemus 5:5 on selles mõttes täiesti aus, et said oma pingelised punktid kätte nii lätlased kui ka eestlased.

Ent igatahes ühe setivõiduni mängitava segapaarismängu eel on Eesti naised võitnud kõik 5 ja mehed kaotanud kõik 5 mängu. Segapaaris tulevad aga Merko Cupi lõpptulemust otsustama mõlemad sugupooled. Sealjuures ei mängi kindel paar, vaid koosseisu saab kohtumise jooksul vahetada. Seda muidugi nii, et väljakul on mõlemal poolel ikka naine ja mees ning servimise järjekord ka säilib.