fbpx
Close

Vladimir Ivanov vääris võitu, kuid ei saanud napilt Ernests Gulbisest jagu

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Vladimir Ivanov oli Merko Cupil neljapäeval justkui ümber sündinud, sest kui ta eile teenis Karlis Ozolinši vastu vaid neli geimi, siis nüüd oli lähedal maailma 162. reketi Ernests Gulbise alistamisele.

Vaatame statistikat: Ivanov võitis ühe geimi rohkem, ainsana kahest mängijast suutis vastase servi murda, tal oli kokku kuus murdepalli Gulbise ühe vastu, aga suures mängus kogenum (ehkki pooleteise aasta võrra noorem) lätlane sai võidu 7:6, 3:6, 10:7.

Milles oli Vova t.äna parem kui eile Ozolinši vastu, selle iseloomustamiseks piisab ühest sõnast: kõiges. Serv kindlam, tõrje õnnestus rohkem mängu saada, tagajoonel teravam, kaitsemängus visam. Esimeses setis ei olnud seisuni 5:5 kummalgi murdepalli, siis sai Ivanov võimaluse, aga Gulbis servis murdepallidel hästi. Tie-break kulges tasavägiselt, esimesena teenis settpalli Ivanov, kuid paraku oli tema eduseisul 6:5 servimas ikkagi Gulbis ja lätlane võitis lõpuks 8:6.

Kui favoriit nii napilt vaekausi enda kasuks kallutab, võis karta, et teiseks setiks võib-olla Eesti mängijal enam püssirohtu ei jätku, aga läks vastupidi. Väsinum tundus hoopis Gulbis, Ivanov sai aga publiku toetusest energiat. Murre sündis seisul 2:1 ja seda hoidis Ivanov lõpuni. See oli Vova poolt suur saavutus, et ta nii kõvale mängijale kui Gulbis ei loovutanud ühtki servigeimi.

– Ernests Gulbis / Foto; ETL/Karl Toomsoo

Otsustavas tie-break’is jätkus Ivanovi hoog seisuni 3:0, siis jäi ta taha 3:4. Veel oli Vova poolt vaadatuna hea seis 7:6 ja ees kaks oma pallingut, aga just nüüd tegi Ivanov paar eksimust, mis tal selles mängus olid üsna harvad. Ja ikka Gulbis võitis…

Kuigi võitu lõpuks ei tulnud, ütles Vova, et sellist heitlust võib pidada küll “elu mänguks”. “Nii suure publiku ees ei ole ammu mänginud, see ka lisas mängule väärtust. Kaotusele vaatamata olen rahul. Tagajoonel olin temast parem, aga servis ikkagi tema veidi paremini. Eriti just tähtsatel hetkedel esimest servi,” pajatas Ivanov.

Kahest mängupäevast saadud kogemuse kohta ütles Ivanov nii: “Mängisin paremini siis, kui liialt ei pingutanud. Eile tundsin justkui kohustust hästi mängida, aga ei tulnud välja, nüüd võtsin lõdvemalt, sest tema oli favoriit. Aga tuleb välja, et just sel viisil õnnestub mäng paremini,” sõnas Vova.

Niisiis ei saanud Eesti mehed napilt silma pähe, sest täna ei olnud võidust kaugel ka Jürgen Zopp. Paraku lõppes meeste poolel maavõistlus 0:5, kuid üldseis on enne Anett Kontaveidi ja Jelena Ostapenko kohtumist 4:5. Kui Kontaveit võidab, otsustab Merko Cupi saatuse segapaarismäng.

scroll to top