fbpx
Close

Supermäng! Anett Kontaveit ei andnud Anastasija Sevastovale mingit võimalust

Anett Kontaveit . / Foto: Igor Pissarev, ETL

Tundus nagu vahepealset pikka pausi poleks olnudki – samas rütmis nagu pool aastat tagasi FedCupil Elina Svitolina vastu tegutses Anett Kontaveit ka täna Merko Cupil Anastasija Sevastova vastu ja võitis 6:1, 6:2. Eesti – Läti matši üldseis on nüüd 1:1.

Kuna Sevastova (WTA 43.) saabus Tallinna Berliini ACES Touri etapi võitjana, kus ta alistas kolm TOP12 mängijat, siis ei osanud isegi optimistid oodata nii ladusat ülekaalu. Kuigi Sevastova on tuntud oma kavaluse ja rütmimuutuste poolest, ei saanud ta oma relvi üldse käiku lastagi, sest Anett lõi lihtsalt kõik pallid ära.

Esimeses setis ei võitnud Sevastova ühtki oma pallingut ja sai ainsa geimi tõrjel. Teise seti algus oli ehk pisut tasavägisem, aga siis hakkas Kontaveit taas domineerima. Kahju, et ei ole statistikat äralöökide/lihtvigade suhte kohta, aga tundub, et vähemalt kaks korda rohkem äralööke kui lihtvigu oli Kontaveidil küll.

Mingil viisil on Sevastova olnud Anettile sobiv vastane, ehkki viimati Dohas oli tulemus tasavägisem – 6:4, 7:6. Mullu kevadel Indian Wellsis juhtis Anett 5:0, siis Sevastova loobus. Tõsi, lätlannal on omavahelistest mängudest kirjas ka 6:2, 6:4 võit, aga 2016. aastal, kui see juhtus, ei olnud Kontaveit veel esisaja mängija.

“Ärevus, aga ka suur tahtmine oli sees,” ütles Kontaveit väljaku intervjuus, kuidas ta tuli esimesel mängule pärast koroonaviiruse pausi. “Olen õnnelik, et suutsin terve mängu intensiivsust ja stabiilsust säilitada.” Näiteks vastase teisel pallingul võitis Anett koguni 70% punktidest.

Pressikonverentsil tunnistas Anett, et nii suur ülekaal tuli talle endalegi kergelt üllatusena. “Olin teinud kõvasti trenni ja vaeva näinud, et võistlusperioodiks vormi saada, kuid ma ei saanud olla kindel, kuidas see ettevalmistus mängu üle kandub,” rääkis Kontaveit. “Kui kõrvaltvaatajaile tundus, et mingit rabedust pärast pikka pausi ei olnud, siis tegelikult oli mul päris suur ärevus sees. Aga kodus aitab muidugi publik ka kõvasti kaasa.”

Kontaveit oli kursis Sevastova esikohaga Berliinis ja seetõttu ootas raskemat heitlust, mitte võitu 54 minutiga. “Aga see on tõesti nii, et ta on mulle sobiv vastane, sest ta ise kõvasti ei löö, saan hakata kohe agressiivselt suruma. Ta on muidu megaosav mängija, aga täna see minu hea esituse tõttu ei ilmnenud.”

scroll to top