fbpx
Close

Eesti naiste paar tõmbas napilt võidu välja ja Merko Cupi seis on jälle viigis

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kerge ei olnud, aga lõpuks tuli – Eesti naised jätkavad Merko Cupil kaotuseta kui Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit alistasid paarismängus Jelena Ostapenko ja Anastasija Sevastova 4:6, 7:5, 10:7.

Võiks öelda, et eestlannade mäng läks kohtumise käigus järjest ladusamaks, kuigi üldjoontes selles matšis maailmaklassi paarismängu taset ei näidatud, seda muidugi ka Läti poole pealt. Kuid pärast esimese seti 2:5 kaotusseisu, kui eestlannad olid kahe murdega taga, hakkas vaekauss vaikselt koduvõistkonna poole kalduma.

Teist setti alustasid Kanepi ja Kontaveit murdega, aga lätlannad võtsid selle kohe tagasi. Kokkuvõttes loovutas Kontaveit täna kaks ja Kanepi ühe oma servigeimi, aga selle alusel muidugi paremust ei määrata, sest servigeimi eest vastutavad mõlemad korraga. Kuid teise seti lõpus ikkagi juhtus, et just üks mängija vajus ära, aga selleks oli Ostapenko. Põhiliselt tema vigade tõttu võitis Eesti seisult 5:5 kaks geimi.

Otsustavas tie-break’is mängisid eestlannad juba eriti ladusalt, aga seda seisuni 8:1. Ikkagi läks ärevaks, kui Läti tuli järele 8:7, aga siis otsustas Kanepi hea serv ja Kontaveidi rabak mängu.

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Eesti koondise treener Merko Cupil Ekke Tiidemann ütles pärast võitu, et Kontaveit ja Kanepi kuigi palju koos harjutada ei jõudnud. “Nad pole viimasel ajal omavahel mänginud ja üldse on paari väga vähe mänginud. Esimeses setis oli seda märgata – nad otsisid veel õiget mänguplaani siit ja sealt, aga ei leidnud. Teises setis läks juba vastavalt plaanile, milleks oli mängimine läbi vastase võrgumängija, sest ka lätlannade esitus oli lendpallidel heitlik. Ostapenko oligi see, kes võrgus ära vajus,” rääkis Tiidemann. “Praeguses seisus Eesti paar maailmas läbi ei lööks, aga kui nad koos harjutaksid, siis võimekus selleks on olemas. Olümpial võiksid mängida edukalt.”

Tennisnet küsis Tiidemannilt ka seda, mida ta arvab üldseisust 4:4, kus Eestile on punkte toonud ainult naised ja Lätile mehes. Kapten tunnistas, et kergelt on selline asjade käik talle üllatus. “Arvasin, et meestelt ikka mõni punkt tuleb ja samas ei olnud sugugi kindel, et naised tugevate lätlannade vastu puhtalt ära teevad,” nentis Tiidemann, kuigi ta lisas, et kaks kohtumist on veel ees ja võimalik on “silm pähe saada” nii Eesti meestel kui ka Läti naistel.

Kell 18.30 algavas mängus on siiski favoriit lätlane Ernests Gulbis, kes kohtub Vladimir Ivanoviga.

scroll to top