fbpx
Close

Ekke Tiidemann: Merko Cup õnnestus täiega

– Ekke Tiidemann / Foto: Allar Hint

Ekke Tiidemann sai Merko Cupil kapteni ülesannetega hakkama – eks seda tõestab tulemus 6:5 Eesti kasuks. Tennisnet küsitles kapten-treenerit tagantjärele mõni päev pärast kaaluka võistluse lõppu.

Oled aastaid olnud Davis Cupi meeskonna kapten, aga meie kahe naisstaari juhendamine oli vist sulle esmakordne? Kuna tegemist on kogenud ja küpsete mängijatega, siis milline oli kapteni roll nende ettevalmistamisel matšiks Lätiga?

Kuna mõlemad on nende vastastega kohtunud, siis põhiidee, kuidas tuleks lätlannadega mängida, oli neile endale teada. Eriti, mis puudutab Anetti, siis tema treener Nigel Sears lahkus Eestist alles Merko Cupi avapäeval ja andis juhtnöörid ise. Eks Kaiagi teadis mänguplaani. Minu ülesanne oli ainult mängu ajal neid õigel kursil hoida. Paarismängu pidime muidugi koos õppima, nii mina kui ka naised ise, Proovisime erinevaid lahendusi. Ega see ideaalne paar polnud, aga mäng õnnestus. Olemasolevate vahenditega saime parima kätte. Aga üldiselt mul treenerina midagi teistsugust polnud, sest protsess kulges ladusalt.

Millise hinnangu annaksid tulemustele, et naised võitsid Lätit 5:0, aga mehed kaotasid 0:5. Tulid sellised numbrid üllatusena?

Mõlemas osas oli kerge üllatus, ühelt poolt positiivne ja teiselt poolt ütleme, et mitte vast negatiivne, aga ikka tahaks enamat. Naiste puhul ei osanud arvata, et suudavad viiest viis ära võtta. Pärast pikka pausi ju ei teadnud, milline üldse nende mängijate vorm praegu on. Meeste poolel aimasin, et Gulbise vastu läheb raskeks, aga ootasin, et Ozolinši vastu vähemalt üks võit võetakse ära. Paar tundus üsna 50-50, seal ei osanud midagi arvata.

– Karlis Ozolinš / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Noor Karlis Ozolinš osutus siiski päris heaks mängijaks. Tundus, et eelduste ja hetketaseme põhjal ta oligi meie omadest natuke parem, ehk ainult kogemustega võinuks Jürgen või Vova võidu ära võtta?

Mulle ka Ozolinši mäng meeldis. Tal on meeste mänguks palju vajalikke elemente olemas, eelkõige tugev serv ja hea eeskäsi ning lisaks suutis ta väljakul olla tasakaalukas. Võis äkki arvata, et tal kuskil tekib meie kogenud mängijate vastu pingelises seisus mingi nõrkus, aga ei tekkinud.

Mis hinnangu annad Merko Cupile tervikuna? Pean silmas, et ilmselt said ka pealtvaatajad elamuse.

See oli igatpidi suurepärane üritus, au selle võistluse korraldajaile, et nad selle teha võtsid. Üks taotlus oli selles, et saaks meie tennisistidele häid mänge pärast pikka võistluspausi, aga lisaks kukkusid need välja ka väga põnevad. See aspekt õnnestus täiega.

Natuke võib-olla ebasobivalt öelduna, aga juhtus nii, et viiruse näol tuli meile häda kaela, aga just see lõi võimaluse viia läbi matš Lätiga.

Jah, suure tõenäosusega poleks muidu saanud naabrite matšist asja, seal peavad paljud faktorid kokku langema, et tavaolukorras niisuguseks võistluseks võimalus leida. Võistluskarussellis ei leia akent, mis sobiks nii naistele kui ka meestele.

– Anett Kontaveit / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Anett Kontaveit on nüüd esimene Eesti mängija, kes profiturniiri alustab. Jäi mulje, et ta jätkas sealt, kus varakevadel pooleli jäi – küllaltki heas vormis. Milline on sinu mulje enne meie esireketi naasmist profituurile?

Hindan samamoodi, et ta on koroonaviiruse ajal kuidagi suutnud püsida samasuguses vormis. Muidugi tean, kuidas nad Nigel Searsiga siin viimase kuu jooksul tegid rasket tööd. Et see töö on õnnestunud, seda me kõik ju Merko Cupil nägime. Kindlasti on ta vorm üle keskmise.

Ja lõpuks sama küsimus, mis sai küsitud ka Merko Cupi peakorraldajalt Riho Kalluselt. Palermo turniiriga on tennisekarussell pihta hakanud, kuidas sa hindad, on siin tegemist liiga varajase naasmisega koroonaohtlikus maailmas või peaks pigem sporti mitte piirama?

Mul ei ole siin kindlat seisukohta. Arvan, et suure tõenäosusega saab alles tagantjärele hinnata, kas oli praegu õige alustada või mitte. Näha on, et mängijatel läks raskeks, kui neil polnud õiget väljundit. Aeg näitab otsuse õigsust.

scroll to top