Eesti võitis segapaarismängu ja Merko Cupi

– Segapaarismängu loosimine / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Merko Cupi, mis ühtlasi oli ka Eesti – Läti maavõistlus, võitsid Tondi Tennisekeskuses kümme minutit enne keskööd eestlased. Segapaarismängu 7:5 edu tõi kokkuvõttes 6:5 võidu.

Teine päev venis väga pikaks, sest eelnevad viis kohtumist olid lõppenud tie-break-geimis ja mängiti mitu kiire lõppmänguga setti. Vastased väärisid teineteist ja kuigi me võime kiruda koroonaviirust, siis tänu sellele niisugune matš üldse teoks sai, sest vastasel juhul olnuksid kõik selle kohtumise tegelased praegu kuskil profiturniiridel.

Segapaarismängus võis paaritu arvu geimide järel ka võistkonnaliikmeid vahetada. Eesti tegi panuse eelkõige Kaia Kanepile, kes oli värskem. Matši eelviimase mängu võitnud Anett Kontaveit käis väljakul vaid kolmes, Kaia aga üheksas geimis. Jürgen Zopp mängis kaks geimi rohkem kui Vladimir Ivanov. Lätlased kasutasid rohkem Ernests Gulbist, aga naised vahetasid pärast viit geimi Jelena Ostapenko asemel lõpuni väljakule Anastasija Sevastova.

Kui seisuni 3:3 oli toimunud mõlemalt poolt kaks murret, siis edasi hoiti oma pallingut seisuni 6:5, kui Kanepi ja Zopp otsustavalt murdsid.

Lõputseremoonial tänas osavõtjaid ning toetajaid ja korraldajaid Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.