fbpx
Close

US Openi korraldajad teevad kõik selleks, et turniir toimuks samas kohas ja samal ajal

US Openi Arthur Ashe’i nimeline peaväljak, millel 2016. aastast on ka liikuv katus. Foto: AFP/Scanpix

Tšarterlennud Euroopast ja mujalt maailmast, koroonaviiruse testid enne kohalesõitu, abipersonali vähendamine ja tsentraliseeritud majutus on meetmete hulgas, mida US Openi korraldajad planeerivad rakendada.

Lisaks muidugi see, et pealtvaatajaid turniirile ei lubata, kuid vähendatakse ka kohtunike arvu ja treeningupäevadel ei tohi tennisistid keskuse riietusruume kasutada, mis vähendab seal viibijate arvu. “Esialgu on siiski kõik veel lahtine, mingeid otsuseid pole tehtud,” ütles USA Tenniseliidu profitennise sektsiooni tegevjuht Stacey Allaster. Ta arvas, et lõplik teade turniiri toimumisest või mittetoimumisest antakse juuni teisel poolel.

Kuid US Openi korraldajate kõik praegused pingutused on ikkagi suunatud sellele, et turniir toimuks vastavalt kalendrile. “Oleme 150% keskendunud sellele, et võistlus peetakse Billie Jean King National Tennis Center’i väljakutel alates 31. augustist. Igal hommikul, kui meie tiimi inimesed ärkavad, nad mõtlevad ainult sellest. Alternatiivse mängupaiga või kuupäevade idee on olemas, aga praegu oleme jätnud selle tahaplaanile,” ütles Allaster.

Tennise katusorganisatsioonid ei ole veel välja töötanud viiruseajastu reegleid võistluste osas. “Põhimõtted on teada: peame hoolitsema mängijate tervise eest, täitma asukohariigi reegleid ja minimiseerima viiruse edasikandmise riski,” ütles Stuart Miller, kes vastutab ITF-i tennise turvalise naasmise eest. “Kuid seejärel on olemas ka spetsiifilised detailid, mis on vaja välja töötada.”

Näiteks USA Tenniseliidu üks detail on see, et nad tahavad suurendada riietusruumide arvu, et igaühes oleks võimalikult vähem mängijaid. Samuti ei tohiks mängijad pärast oma võistlemist jääda pikemaks ajaks tennisekeskussese, vaid naasma võimalikult kiiresti hotelli. “Riietusruumi pääsevad mängijad alles vahetult enne kohtumise algust. Kui nad tulevad väljakutele ainult treenima, siis harjutavad seal ja lähevad hotelli tagasi,” selgitas Allaster.

New Yorgi kuberner Andrew Cuomo on selle poolt, et profisport USA-s võimalikult kiiresti naaseks, kuid esialgu kindlasti ilma pealtvaatajateta. “Läbi töötatud on erinevaid mudeleid, aga kõik variandid on ilma fännideta,” ütles Cuomo. Just selles küsimuses on ka tipptennisistid erineval arvamusel: mõni leiab, et turniirikalendri võimalikult kiire naasmine on kõige olulisem, aga teised leiavad, et kas mängime pealtvaatajate ees või ei mängi üldse.

Millised siis on peamised meetmed, mille kallal US Openi korraldajad viimasel ajal töötavad?

Tulemus. Arutluse all on võimalus, et meeste üksikmäng peetakse parem kolmest setist nagu ka naistel. Allaster: “Kui mängijad ütlevad, et see on hea variant, siis mõtleme sellele. Kuid kolmesetilise mängu otsust me ei tee ilma tennisistidega konsulteerimata.”

Viirusetestid. Kõik mängijad, kes reisivad New Yorki, peavad enne andma negatiivse koroonaviiruse testi. Allaster: “Kui nad juba saabuvad meie maailma, peavad nad arvestama igapäevase tervisekontrolliga.”

Tšarterlennud. Pariis, Viin, Frankfurt, Buenos Aires ja Dubai on nende linnade seas, kus US Openi transpordipartner Afterwards aitab korraldada lendu New Yorki. Lennukites istuvad ainult mängijad ja nende saatjaskond. Tagasilend peaks toimuma sellesse linna, kus tennisistid kavatsevad mängida järgmise turniiri.

Kaaskond. “Mängija, kes saabub turniirile viie, kuue, seitsme, kaheksa abipersonali liikmega, ei ole meie plaanides,” ütles Allaster. US Open saab tennisiste aidata sellega, et määrab turniriile oma füsioterapeudid ja massöörid, kes muidu oleks mängijatega kaasas.

Kohtunikud. Joonekohtunikke on väljakul võib-olla tavalisest vähem ja kasutatakse rohkem elektroonilist tehnoloogiat. Allaster: “See otsus on keeruline. Me tahaksime kindlustada punktide lugemise õiglust.”

Pallikorjajad. Plaan on selline, et pole pallipoisse ega -tüdrukuid, vaid selle töö teevad ära täiskasvanud inimesed.

scroll to top