Oliver Ojakäär mängib noorte slämmiturniiril paarismängu finaalis!

Oliver Ojakäär on paarismängu tiitlist võidu kaugusel. Taamal treener Kenneth Raisma, kes noorte slämmi paarismängu 2016. aastal võitis. / Foto: Mati Hiis

Oliver Ojakäär on ühe võidu kaugusel oma treeneri Kenneth Raisma saavutuse kordamisest, kui ta jõudis koos rootslase Max Dahliniga US Openi noorteturniiri paarismängu finaali.

Raisma võitis teatavasti juunioride paarismängu 2016. aastal Wimbledonis, kus tema partner oli praeguseks juba mitu hooaega maailma esikümnes olnud Stefanos Tsitsipas.

Dahlin/Ojakäär tegid Hayden Jonesi (Austraalia) ja Alexander Razeghi (USA) vastu imet teise seti tie-break’is, kus nad olid taga 1:5. Sellelt seisult võitis Eesti/Rootsi paar punkti oma servil, siis kaks punkti vastase ja veel kaks punkti oma servil – 6:5. Esimese matšpalli vastased päästsid, aga seejärel nad kaotasid taas punkti oma servil ja Dahlin/Ojakäär lõpetasid kohtumise serviga seisuks 8:6, mängu lõpptulemus oli 7:5, 7:6. Teine sett oli muidu täielik servimäng – oma pallingul ei kaotanud kumbki pool üheski geimis üle kahe punkti ja selliseid geime oli kummalgi üks. Ülejäänud servigeimid lõppesid nulliga või ühe punkti kaotamisega. Seda üllatavam, et tie-break’is tegid Dahlin/Ojakäär neli ja Jones/Razeghi kolm minimurret.

Kuid esimeses setis oli võitlust rohkem. Seisul 1:2 päästsid Dahlin/Ojakäär kolm murdepalli ja siis seisul 3:3 murdsid ise. Aga vastased said murde tagasi viimasel hetkel seisuks 5:5. Seejärel aga võitsid Dahlin/Ojakäär teist korda vastaste servi ja sellega ka seti.

Dahlin/Ojakäär võitsid ässad 5:1, aga esimeselt servilt said pisut vähem punkte – vastavalt 77 ja 78%. Seevastu teiselt pallingult võitis Eesti/Rootsi paar 61 ja vastased 46% punktidest. Äralöökidega võitsid Dahlin/Ojakäär 28:24.

Finaalis kohtuvad Dahlin/Ojakäär kuuendana asetatud Federico Bondioli (Itaalia) ja Joel Schwärzleriga (Austria), kes tänases poolfinaalis lülitasid välja esimesena asetatud paari. Schwärzlerile kaotas Ojakäär eelmisel nädalal Kanada J300 turniiri poolfinaalis.

NB! Finaal mängitakse veel täna õhtul ja ilmselt lõpeb see enne keskööd!

Kahjuks hakkas vihma sadama ja finaal lükkus edasi.