Eesti teenis Tallink Junior Openil kolm esikohta

Nora Olivia Adamsn (vasakul) ja Marie Johanna Lapimaa loovutasid neljas paarismängus kokku ainult 14 geimi. / Foto: Märten Tamla

Täna lõppes Tallink tennisekeskuses ITF-i juunioride J30 turniir Tallink Junior Open, kus Eesti sai esikoha mõlemas paarismängus ja noormeeste üksikmängus.

Edukaim oli Sten Hiiesalu kahe tiitliga, Marie Johanna Lapimaale kuulus esimene ja teine koht, koos nendega said paarismängus tiitli Kevin-Kristjan Uba ja Nora Olivia Adamson.

Hiiesalu õigustas noormeeste üksikmängus esimest asetust, finaalis võitis ta Danila Folkheimsi (Läti, 8) 6:1, 2:6, 6:1. Eesti mängijaid alustas 14, aga veerandfinaali jõudis lisaks Hiiesalule ainult Markus Valtson. Nad kohtusid omavahel ja Hiiesalu võitis 6:1, 6:3.

Neidude üksikmängu alustas 12 eestlannat ning taas jõudis veerandfinaali kaks mängijat, lisaks Lapimaale Miia Mihailov. Mihailov avaldas veerandfinaalis ka südi vastupanu teisena asetatud Odeta Panasale (Läti), aga kaotas 7:6, 4:6, 1:6. Kuid selgelt tugevaim oli Tallinnas Alexandra Lindqvist (Rootsi, 8), kes võitis kõik mängud kahes setis ja ainult kaks vastast, nende hulgas ka finaalis Lapimaa said temalt kuus geimi, teised vähem. Lapimaa kaotas 3:6, 3:6.

Paarismängus olid aga ülivõimsad teisena asetatud Adamson/Lapimaa. Nende võidud alates esimesest ringist kirjutati selliste numbritega: 6:0, 6:2; 6:2, 6:1; 6:2, 6:2 ja finaalis Julia Kolodziejska (Poola) ja Matilda Wennerströmi (Soome) vastu 6:3, 6:2. Poola-Soome paar oli poolfinaalis välja lülitanud Lindqvisti ja Jenny Marshi (Iirimaa). Ülejäänud Eesti paarid poolfinaalini ei jõudnud.

Sten Hiiesalu (vasakul) võitis kahes mänguliigis, tema kõrval paariline Kevin-Kristjan Uba, paremal Samuel Mandelkorn ja Henry Ink. / Foto: Märten Tamla

Noormeeste paarismängus valitses Eesti aga vääramatult. Kaheksa poolfinalisti hulka jõudis ainsa välismaalasena Hubert Pienkiewicz (Poola), kelle paariline oli Valtson. Nad kaotasid poolfinaalis Hiiesalu/Ubale 3:6, 4:6, kuid teises poolfinaalis võitsid Henry Ink/Samuel Mandelkorn Edwin Averjanovi ja Ken Inki (seega vend venna vastu!) 6:4, 6:7, 10:5. Finaalis võitsid Hiiesalu/Uba Ink/Mandelkorni 6:3, 6:4. Muide, kõik poolfinaali jõudnud paarid olid ka nelja paremana asetatud ja finaalis võitis esimene teist, seega kogu turniir kulges 100% vastavalt asetusele.