Napp võit! Oliver Ojakäär tuligi paarismängus noorte slämmivõitjaks (lisatud video!)

Oliver Ojakäär (paremal) koos Max Dahliniga paarismängu võitjana. / Foto: Getty Images/Scanpix

Eesti sai möödunud ööl ajaloo neljanda noorte slämmiturniiri võitja, kui Oliver Ojakäär koos rootslase Max Dahliniga teenis US Openi paarismängu tiitli. Teel võidule päästsid nad kaks matšpalli!

Finaal oli tasavägine ning Dahlin/Ojakäär alistasid Federico Bondioli (Itaalia) ja Joel Schwärzleri (Austria, 6) 3:6, 6:3, 11:9. Kohtumine pidi toimuma Eesti aja järgi laupäeva õhtul, aga vihma tõttu venis öötundidele. Tribüünid olid algul pea täiesti tühjad, aga pärast naiste üksikmängu finaali lõppu kogunes umbes paarsada inimest väljakule otsustava tie-break’i ajaks.

Kohtumine oli üsna lühike, sest täissetid kestsid vastavalt 24 ja 26 minutit ning otsustav tie-break 14 minutit. Koos seti vaheaegadega oli mängu pikkus tund ja 10 minutit. Esimeses setis läksid Bondoli/Schwärzler ette 3:0 ja kuigi Dahlin/Ojakäärul oli võimalusi tagasi murda, see siiski ei õnnestunud. Seisul 1:3 jäi neil kasutamata üks ja seisul 2:4 kaks murdepalli.

Teises setis jäi Eesti/Rootsi paaril taas kasutamata kaks murdepalli seisul 2:1, aga lõpuks nad suutsid vastase servigeimi võita seisul 3:2. Dahlin/Ojakäär hoidsid kahel korral servi ja sellega oli mäng viigis. Tie-breakis olid vastased enamasti ühe murdega ees. Seisuni 9:9 ei juhtinud Dahlin/Ojakäär kordagi! Vastaste suurim edu oli 6:3, seejärel võitsid aga Dahlin/Ojakäär servil mõlemad punktid. Nüüd saadi üks minimurre tagasi, aga seisul 6:7 kaotas Eesti/Rootsi paar taas oma servil punkti. See tähendas, et Bondoli/Schwärzler pääsesid ette 9:7 ja neil oli kasutada veel üks palling. Sel seisul said Dahlin/Ojakäär aga neli punkti järjest! Matšpallid päästeti vastaste ja oma servil ning veel üks serv viis Eesti/Rootsi paari esmakordselt ette 10:9. Seejärel realiseeriti ka matšpall vastaste servil. Viimasel punktil tõrjus Ojakäär õnnestunult ja palli lõi võrgu ees maha Dahlin.

Dahlin/Ojakääru ülekaalu näitab fakt, et nad võitsid punktid 67:56, kuid seekord kaotasid nad kõik viis geimide otsustavat punkti. Eesti/Rootsi paar kõi 4 ässa (vastased mitte ühtki) ja esimese servi punktide võitmises olid nad selgelt paremad 86% vs 69%.

Enne Ojakääru on üksikmängus noorte slämmivõitjaks tulnud Toomas Leius 1959 Wimbledonis ja Kaia Kanepi 2001 Roland Garrosis ning paarismängus Kenneth Raisma koos Stefanos Tsitsipasega 2016 Wimbledonis. Kevadises intervjuus ajakirjale Tennis ütles Raisma, kes on nüüd juba teist hooaega Ojakääru treener, et hoolealune lööb niikuinii kõik tema tulemused lõpuks üle. Paarismängu võitu ei olnud võimalik üle lüüa, aga Ojakäär kordas Raisma tulemust!