fbpx
Close

Lloyd Harris osutus Mark Lajalile liiga kõvaks pähkliks

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Kokkuvõttes Shenzheni Challenger 75 turniiril siiski väga hea tulemuse saavutanud Mark Lajal pidi poolfinaalis tunnistama endise maailma 31. reketi Lloyd Harrise (LAV) paremust 6:2, 6:4.

Tänase mängu kohta võiks öelda, et ehk pidanuks Lajal paremini kasutama tagajoonemängus leidunud võimalusi. Sest Harris ei ole tagajoonel kuigi terav, ta lööb hoolikalt ja aeg-ajalt täpselt, aga Lajali löögid on ohtlikumad. Kahjuks jäi see võimalik paremus kasutamata, aga vastase serv oli muidugi väga heal tasemel ja kui see õnnestus, ei olnud Lajalil erilisi võimalusi.

Esimest korda turniiri jooksul sai Lajal mängida väliväljakul ja see võis vajutada pitseri kohtumise algusele, kus Eesti esireket kohe servigeimi kaotas. Harris oli enne vähemalt ühe kohtumise väljas pidanud. Lajal kaotas ühe servigeimi veel ja kui tekkis võimalus tagasi murda (Harris jäi pallingul taha 15:40), virutas lõuna-aafriklane kaks ässa.

Teises setis mängis Lajal ühe kehva servigeimi, kus ta tegi kaks topeltviga ja sellest paraku vastasele piisas. Ka nüüd oli Lajalil võimalus tagasi murda, sest Harris jäi taas taha 15:40. Mängiti pikk pallivahetus, mis lõppes Lajali veaga ja järgmise murdepalli lahendas Harris juba taas ässaga. Nii ei kaotanudki vastane oma servi, kuigi Lajalil oli viis murdepalli.

Harris võitis lõpuks ässad 13:8 ja tegi ka vähem topeltvigu (2:5). Samuti oli Lajalil eelmistega mängudega võrreldes kehvem esimese servi protsent (49), aga vastasel 65%. Esimese servi punkte võitsid aga mõlemad üsna palju – Lajal 79 ja Harris 85%.

Ilmselt on Harrisel nüüd lahti tee tagasi esisajasse, kus ta viimati oli 2022. aastal enne vigastust. Lajali edetabelikoht on esialgu 206., kuid ilmselt ta pisut veel langeb, sest Savannah’ ja Ostrava Challengeri poolfinaalis mängivad kokku neli meest, kes võivad Eesti esireketist mööduda.

scroll to top