fbpx
Close

Kuningas Djokovic võttis US Openil trooni tagasi

Novak Djokovic võitis New Yorgis pärast viieaastast vaheaega. Daniil Medvedev väga ei kurvasta, aga on mõtlik. / Foto: Reuters/Scanpix
Novak Djokovic võitis New Yorgis pärast viieaastast vaheaega. Daniil Medvedev väga ei kurvasta, aga on mõtlik. / Foto: Reuters/Scanpix

Novak Djokovic (Serbia, 2) on tänasest 24-kordne slämmivõitja ja arvatavasti on ta peagi ka maailma esireketina valitsenud rohkem kui 400 nädalat. Nüüd möödus ta absoluutarvestuses ka Serena Williamsist ja viigistas slämmitiitlite arvu Margaret Courtiga, meeste seas oli ta niikuinii juba kindel liider.

US Open oli ainus slämmiturniiri, mida Djokovic polnud juba üsna ammu võitnud – viimati 2018. Sellest ajast peale on ta kõigil teistel slämmidel võidutsenud 2-3 korda, aga nüüd sai ta New Yorgis ka troonile tagasi.

Finaal Daniil Medvedeviga, kes võitis Djokovici samas 2021. aastal, lõppes 6:3, 7:6, 6:3, aga mäng oli tasavägisem, kui numbrid näitavad. Jah, ka üldpunktidega 118:97 oli Djokovic selgelt üle, aga enamik neist punktidest olid pikad ja võitluslikud. Djokovic pidi palju riskima ja õigeaegselt võrku tungima, sest pikkades tagajoone pallivahetustes kippus Medvedev alates teisest setist domineerima. Venelane mängib kõvakattel tagajoonel tõesti nagu masin. Tal ei ole vaja mingit imet teha, kõik tuleb justkui automaatselt, ainult Djokovic on see, kes peab midagi välja mõtlema.

Esimeses setis õnnestus serblasel kiire servimurre ja Medvedev ei olnud ka veel päris oma sõiduvees. Murdepalli venelane ei teeninud ja seetõttu läks Djokovicil lihtsamalt. Teine sett algas nii, et Djokovic võitis kolm esimest servigeimi nulliga, aga Medvedev oli palju rohkem hädas. Ometi venelane juhtis 4:3 ja siis hakkas ka Djokovici serv “rippuma”, tulid ka esimesed murdepallid. Kui esimese seti lõpus näitas statistika, et pikad punktid (9 lööki või rohkem) olid viigis, siis nüüd juhtis Medvedev 26:17. Samuti langes Djokovici esimese servi õnnestumisprotsent ja ta tegi ka natuke topeltvigu, mida esimeses setis tegi ainult Medvedev.

Kuid ometi läks mäng tie-break’i. Enne selle algust näidati hooaja tie-break’ide seisu: Djokovic 25 võitu ja 5 kaotus, Medvedev 12-9. Ja kuigi Medvedev võitis seisul 4:4 imelise punkti, ei valetanud statistika ometi. Kolm viimast punkti kuulusid serblasele ja ta võitis 7:5.

Esimesena õnnitles võitjat väike tütar. / Foto: EPA/Scanpix

Kolmanda seti algul hakkas Medvedev tagajoonelt rohkem eksima. Ta murdis küll esimest ja viimast korda Djokovici servi, aga ise kaotas kaks pallingugeimi. Nii oli Djokovic jälle peal ja ta suutis edu hoida. Kuid kolmesetiline mäng kestis 3 tundi ja 17 minutit, mis näitab, kui pingeline see tegelikult oli. Medvedev on tõeline kõvakatte spetsialist, alates 2018. aastast juhib ta sellel kattel turniirivõitude arvu (18), finaalide arvu (koos tänasega 29) ja mänguvõitude arvu (235) poolest. Aga mingil põhjusel ei ole Medvedev liival ja murul kaugeltki nii hea.

Ässasid täna palju ei löödud, sest mõlemad on head tõrjujad. Medvedev võitis ässad 6:4 ja oli selgelt parem esimese servi õnnestumisprotsendi (65 vs 54) poolest, kuid ülejäänud näitajates jäi Djokovic peale. Äralöögid võitis ta 38:32, lihtvigu tegi vähem (35:39) ja esimeselt servilt võitis märksa rohkem punkte (84% vs 73%). Murdepallid olid lõpuks Djokovicil 6st 3 ja Medvedevil 3st 1.

Esmaspäeva jooksul kirjutame finaalist ka pisut kommentaare.

scroll to top