fbpx
Close

Soome tennisist võitis segapaarismängus US Openi

Harri Heliövaara ja Anna Danilina võidukarikaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Harri Heliövaara (Soome) võitis karjääri esimese suure slämmi turniiri, kui sai US Openi segapaarismängus esikoha koos Anna Danilinaga (Kasahstan).

34-aastane Heliövaara oli 2011. aastal ka üksikmängus üsna kõrgel 194. kohal, aga mõned hooajad hiljem keskendus siiski paarismängule, kus ta praegu on maailma 25. reket. Tema paariline Danilina on naiste paarismängu edetabelis pisut tagapool (29.). Kindlasti ei olnud Danilina/Heliövaara finaali soosikud, sest nad mängisid esimesena asetatud Austin Krajiceki ja Jessica Pegulaga (USA), kes on paarismängus vastavalt maailma kolmas ja kuues reket.

Kuid autsaiderid alustasid ja lõpetasid mängu paremini, vahepeal oli heitlus võrdne. Danilina/Heliövaara juhtisid avasetis 3:0 ja hoidsid edu oma servi võitmisega, Teises setis olid nad ees 2:0, aga andsid edu käest. Kuid seisul 4:4 võitsid Danilina/Heliövaara suure üllatusena Krajiceki servi nulliga ja siis oma servil andsid ära ainult ühe punkti.

Heliövaara ei olnud varem suure slämmi turniiridel meespaarismängus jõudnud veerandfinaalist kaugemale, aga segapaarismängs tegi ta slämmiturniiril üldse kaasa alles teist korda. Mullu langes ta US Openil välja avaringis, aga teisel katsel tuli kohe võit.

Heliövaara ei ole esimene soomlane, kes võitnud täiskasvanute seas slämmiturniiri, sest Henri Kontinenil on õnnestunud võita nii sega- kui ka meespaaris. Kontinen võitis 2016 Wimbledonis koos Heather Watsoniga (Suurbritannia) ja 2017 Australian Openil koos John Peersiga (Austraalia).

scroll to top